REKLAMA
,
Kolory wewnątrz chełmskiego Aquaparku podzieliły mieszkańców?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ładny, czy brzydki? Nowoczesny czy przestarzały? Wielu mieszkańców Chełma ma skrajne opinie co do wyglądu chełmskiego aquaparku. Dlaczego wygląd tak bardzo odbiega od wizualizacji? 

Reklama

Chełmski Aquapark miał być wizytówką miasta, miejscem w którym mieszkańcy Chełma i okolicy będą się bawić i wypoczywać. Obiekt jeszcze nie został otwarty, a pod wieloma zdjęciami z jego realizacji pojawiają się słowa krytyki.

– Kolory jak ze szkolnych basenów z lat 90. Albo i gorzej… Tragedia – pisze jedna z internautek. Kolejna również narzeka na dobór kolorów.

– Aquapark był bardzo ładny na projekcie, taki nowoczesny, to co ostatecznie powstało wygląda jak szkolny basen. Z zewnątrz jest ok, choć też na projekcie wyglądało to nieco inaczej, ale w środku to już całkowita rozbieżność – mówi Pan Witold z Chełma, który regularnie ogląda nowe zdjęcia z Aquaparku.

Mieszkańcy dopytują co się stało, że wygląd tak bardzo odbiega od rzeczywistości. Na to pytanie odpowiada naszej redakcji Zbigniew Mazurek, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie.

– To była tylko wizualizacja, której nie musieliśmy się trzymać. Obiekt ma barwy miasta. Podobne odnajdziecie państwo na stadionie, na chełmskich autobusach. Chcieliśmy, by wygląd miejskich obiektów był spójny. Stąd dobór właśnie takich kolorów. Mamy świadomość, że nie każdemu obecny wygląd musi się podobać, to rzecz gustu. Chcieliśmy odejść od białej kolorystyki, która jest w większości tego typu obiektów – wyjaśnia nam Zbigniew Mazurek.

Poza głosami krytyki pojawiają się również, te wychwalające obiekt. Miejski Aquapark zostanie otwarty już niebawem. Jak się okazuje być może nawet miesiąc przed planowanym terminem. – Teraz trwają szkolenia i rozstrzygamy ostatnie przetargi. Gdy wszystkie postępowania się zakończą wówczas otwieramy. Szacunkowo może to nastąpić w połowie listopada – dodaje Mazurek.

Nadal jednak brakuje lokalu z gastronomią. Zarządzający obiektem chcą, by knajpę przejął najemca, który będzie w stanie dowozić już przygotowane posiłki i na miejscu je podgrzewać.

Wiadomo również, że przy kasach przywitają nas same panie. – W rekrutacji brali udział również panowie, jednak żaden z nich nie spełnił naszych oczekiwań i ostatecznie zostały wybrane jedynie panie – mówi Mazurek.

W niedługim czasie ma zostać również rozbudowany parking znajdujący się przy ul. Trubakowskiej. jego powiększenie da dodatkowo około 40 miejsc parkingowych.

Aquapark w Chełmie – a jakie jest Wasze zdanie na temat wyglądu obiektu? Czekamy na Wasze opinie!

Napisz komentarz
 • Proponuje aby osobe ktorym sie te kolory nie podobaja po prostu tam nie przychodzily bo kolory im sie nie podobaja. z braku laku to i kolory im przeszkadzaja.

 • Szukałem na BIP biznesplanu największej chełmskiej inwestycji – co,nic.A wy gdzieś znaleźliście?Wiecie ile ta zabawa nas będzie kosztować?

 • O ile kolory Chełma na zewnątrz powinny być pokazane,to wewnątrz nie powinny dominować – bo są jednak mocno stonowane i niezbyt wesołe.

 • Kolory rzeczywiście odzwierciedlają miasto: szaro- buro i ponuro.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA