REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kołtun dla dzieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krzysztofa Kołtuna do tej pory chełmianie kojarzyli głównie z poezją. Tymczasem ukazała się jego nowa książka „Jaskółcze lato na Wołyniu” i jest bajką dla dzieci.

Reklama

Krzysztof Kołtun, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków oraz Nadbużańskie Towarzystwo Kultury Chełm zapraszają na promocję książki dla dzieci „Jaskółcze lato na Wołyniu”. Promocja odbędzie się 13 stycznia, o godz. 17:00, w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40).

W grudniu 2021 roku ukazała się bajka dla dzieci „Jaskółcze lato na Wołyniu”. Rozgrywa się na Wołyniu, który rzadko pojawia się w bajkach XXI wieku. Tymczasem jest to niezwykły powrót i wprowadzenie małych czytelników w świat wyobraźni kresowej. Jest tu też wiele autentycznych elementów, np. prawdziwe są nazwy miejscowości.

Baśniową opowieść o krainie szczęśliwości bogato zdobią ilustracje. To akwarele Aleksandry Rak z Kraśnika. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu, przy współpracy technicznej Rafała Stepczuka.

„Jaskółcze lato na Wołyniu” dedykowane jest wnuczce autora – Rozalce.

Zapraszamy, wstęp wolny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama