REKLAMA
,
Komiks na stulecie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości” zapraszamy na promocję niezwykłego komiksu do ChBP, 23 listopada.

Reklama

„100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”  to niebywałe przedsięwzięcie artystyczne, historyczne i edukacyjne, stworzone w rocznicę stulecia odzyskania niepodległości. Przy powstaniu antologii pracowało blisko pół setki artystów (wśród nich legendarny Papcio Chmiel), scenarzystów, publicystów i naukowców. Publikacja liczy 232 strony, zawiera 17 komiksów historycznych (pond 1000 kadrów), 8 artykułów oraz wstępy historyczne i notki biograficzne twórców. Do antologii powstały scenariusze lekcji dla nauczycieli, którzy są szkoleni z nauczania komiksem historycznym. Projekt jest objęty patronatem Biura Niepodległej. Uroczysta premiera wydawnictwa odbyła 15 września na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w Atlas Arenie, w której uczestniczyło około 25 tys. osób.

Zapraszamy na prezentację komiksu „100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości” z udziałem Tomasza Biernackiego, który opowie jak „Zrozumieć komiks – czytać obrazki i oglądać teksty”.

Promocja komiksu odbędzie się w piątek, 23 listopada, o godz. 17 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti (Partyzantów 40). Organizatorami spotkania są chełmianin Tomasz Biernacki, pomysłodawca i koordynator publikacji wydanej przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz ChBP. Wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA