REKLAMA
,
Komiks o Bojarczuku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W nietypowy sposób w Krasnymstawie będą świętować urodziny poety Stanisława Bojarczuka. KDK ogłosił konkurs na komiks o jego życiu i twórczości.

Reklama

Z okazji 150. rocznicy urodzin autora sonetów Stanisława Bojarczuka, Krasnostawski Dom Kultury ogłosił konkurs na komiks „Życie i twórczość Stanisława Bojarczuka”.
Rozstrzygnięcie konkursu, wraz z prezentacją komiksów, planowane jest 8 maja czyli w imieniny Stanisława.

Zadaniem uczestników jest wykonanie projektu komiksu opowiadającego historię życia Stanisława Bojarczuka lub wybrany jego fragment. Mile widziane będzie uwzględnienie wątków literacki z życia poety, autora tysiąca sonetów.

Praca ma być oryginalną, autorską interpretacją tematu, w sposób atrakcyjny upamiętniać i promować jego postać oraz przyczynić się do odświeżenia jego wizerunku i wyeksponowania znaczących cech jego charakteru – podpowiadają organizatorzy.

Dla wszystkich chętnych, chcących rozwijać swoje zdolności twórcze, KDK proponuje cykl warsztatów komiksowych. W świat komiksów wprowadzać będzie rysownik Jakub Kijuc.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prace należy składać do 29 kwietnia br. w sekretariacie Krasnostawskiego Domu Kultury, ul. Okrzei 10.

Komiksy uczestników oceniane będą pod względem m.in. zgodności z tematem konkursu, kompozycji, kolorystyki, występowania motywów literackich, wkładu pracy. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody. Komiksy wybrane przez jury pokazane zostaną na wystawie pokonkursowej w KDK.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA