REKLAMA
,
Komiks o Bojarczuku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W nietypowy sposób w Krasnymstawie będą świętować urodziny poety Stanisława Bojarczuka. KDK ogłosił konkurs na komiks o jego życiu i twórczości.

Reklama

Z okazji 150. rocznicy urodzin autora sonetów Stanisława Bojarczuka, Krasnostawski Dom Kultury ogłosił konkurs na komiks „Życie i twórczość Stanisława Bojarczuka”.
Rozstrzygnięcie konkursu, wraz z prezentacją komiksów, planowane jest 8 maja czyli w imieniny Stanisława.

Zadaniem uczestników jest wykonanie projektu komiksu opowiadającego historię życia Stanisława Bojarczuka lub wybrany jego fragment. Mile widziane będzie uwzględnienie wątków literacki z życia poety, autora tysiąca sonetów.

Praca ma być oryginalną, autorską interpretacją tematu, w sposób atrakcyjny upamiętniać i promować jego postać oraz przyczynić się do odświeżenia jego wizerunku i wyeksponowania znaczących cech jego charakteru – podpowiadają organizatorzy.

Dla wszystkich chętnych, chcących rozwijać swoje zdolności twórcze, KDK proponuje cykl warsztatów komiksowych. W świat komiksów wprowadzać będzie rysownik Jakub Kijuc.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prace należy składać do 29 kwietnia br. w sekretariacie Krasnostawskiego Domu Kultury, ul. Okrzei 10.

Komiksy uczestników oceniane będą pod względem m.in. zgodności z tematem konkursu, kompozycji, kolorystyki, występowania motywów literackich, wkładu pracy. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody. Komiksy wybrane przez jury pokazane zostaną na wystawie pokonkursowej w KDK.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA