REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kompostownik dostaniesz od gminy
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Gmina Chełm rozpoczęła dystrybucję kontenerów i kompostowników przeznaczonych na odpady biodegradowalne. Mieszkańcy dostają je za darmo.

Reklama

Każdy mieszkaniec gminy, który zadeklaruje chęć posiadania kontenera lub kompostownika, może je odebrać w Urzędzie Gminy Chełm, Pokrówka, ul. Gminna 18 – garaż na placu – od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

Odbiór poprzedzony jest podpisaniem stosownej umowy użyczenia. Przy okazji urzędnicy przypominają, że do kontenerów brązowych należy wrzucać: odpady ulegające biodegradacji, odpadki kuchenne pochodzenia roślinnego, zaś do kompostowników możemy dodatkowo wrzucać trawę z koszenia.

Do połowy czerwca mieszkańcy gminy Chełm otrzymali:
– 4020 szt. pojemników czarnych o pojemności 240l,
– 3900 szt. pojemników żółtych o pojemności 240l,
– około 3700 szt. pojemników zielonych o pojemności 120l.
Ponadto na terenie gminy ustawionych jest około 130 pojemników o pojemności 1100l w odpowiednich kolorach z przeznaczeniem na obowiązujące frakcje.

W 2018 roku gmina Chełm kupiła 850 szt. pojemników brązowych o pojemności 120l oraz 1850 szt. kompostowników o pojemności 400l za łączną kwotę 381 230,51 zł

A w mieście

Mieszkańcy miasta Chełm nie mają tak dobrze. Zainteresowani pojemnikami na odpady mają dwa wyjścia: mogą pojemniki wydzierżawić od MPGK lub kupić, za każdym razem płacąc stawkę według cennika. Za darmo do gospodarstw jednorodzinnych dostarczane są plastikowe worki.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Niby dlaczego nie ma dla miasta pojemników? Przecież poza miastem i tak każdy przy domu ma miejsce na taki kompost, co za debile

  No votes yet.
  Please wait...
 • Jestem szczęśliwa że mieszkam w gminie a nie w mieście Chełm. Mniej płace za śmieci i dostaje więcej.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Przy takiej polityce Urzędu Miasta Chełm niedługo wszyscy z workami jak dziady pójdziemy!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama