REKLAMA
,
Komu zwolnienie ze składek ZUS za luty?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Umorzenie składek za luty i nawet trzy wypłaty postojowego – to najnowsze zmiany w tarczy antykryzysowej obsługiwanej przez ZUS. Kto skorzysta?

Reklama

Przedsiębiorcy z ponad 40 branż skorzystają teraz z umorzenia składek za luty i nawet trzykrotnej wypłaty postojowego. Zmiany wprowadziło nowe rozporządzenie Rady Ministrów obowiązujące od 28 lutego. Dotyczy przedsiębiorców z ponad 40 branż – m.in. turystycznej, gastronomicznej, rozrywkowej oraz fitness.
Chodzi o firmy, których przychód spadł o co najmniej 40 proc. Obecnie przychód można porównać także do sytuacji z września 2020 roku – wcześniej takiej opcji nie było.

Dotychczas przedsiębiorcy mogli wystąpić o umorzenie składek za grudzień i styczeń. Teraz są zwolnieni również ze składek za luty. Mają też więcej czasu na złożenie wniosku i dokumentów rozliczeniowych. Dokumenty rozliczeniowe muszą przesłać do ZUS do końca marca (jeśli nie są zwolnieni z ich samodzielnego składania). A wniosek o zwolnienie ze składek (RDZ-B7) mogą wysłać aż do końca kwietnia.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, przedsiębiorcy mogą otrzymać ponowne świadczenie postojowe jeden, dwa lub nawet trzy razy.
Liczba świadczeń zależy od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Przy czym w tej liczbie uwzględnia się także postojowe pobrane na podstawie poprzedniego rozporządzenia, które obowiązywało do 27 lutego.

Na stronie internetowej www.zus.pl znajdziecie szczegółowe informacje o formach wsparcia z ZUS dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię.

Więcej informacji o świadczeniu postojowym – jednokrotnym, dwukrotnym lub trzykrotnym

Więcej informacji o zwolnieniu ze składek za grudzień 2020 r., styczeń 2021 r. i luty 2021 r

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA