REKLAMA
,
Koncepcja programowa na S12
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Oferty złożone przez firmę TPF okazały się najkorzystniejsze w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla dwóch części przyszłej S12 pomiędzy Piaskami a granicą z Ukrainą w Dorohusku. Łączny koszt opracowania dokumentacji to blisko 9,7 mln zł. Jeśli nie wpłyną odwołania od wyboru, to umowa podpisana zostanie jeszcze w lutym br.

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla drogi S12 na odcinku Piaski-Dorohusk.
Na przetarg wpłynęło jedenaście ofert, a większość z nich dotyczyła obu części przetargu. Opracowanie koncepcji programowej podzielono bowiem na dwie części obejmujące trzy odcinki realizacyjne. Część 1: od końca obwodnicy Piask do węzła Dorohucza (długość ok. 12,9 km) oraz pomiędzy węzłami Dorohucza i Chełm Zachód (ok. 21,7 km). Część 2 to odcinek od węzła Chełm Wschód do Dorohuska (ok. 23 km). TPF Sp. z o.o. opracowanie dokumentacji dla części 1 wycenił na ponad 5,5 mln zł,  a dla części 2 na ponad 4,1 mln zł.

Zadaniem wykonawców koncepcji programowej będzie: wykonanie analizy i prognoz ruchu, opracowań geodezyjnych i kartograficznych dla celów projektowania dróg, a także opracowań geologiczno–inżynierskich, hydrogeologicznych, geotechnicznych i hydrologiczno-hydraulicznych. To pozwoli zaprojektować ostateczny techniczny wariant realizacji inwestycji i przeprowadzić rozpoznanie podłoża gruntowego.
Wykonawcy będą mieć na to 23 miesiące od podpisania umowy, a wyniki ich pracy posłużą do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie projektuj i buduj (wykonawca może współpracować z GDDKiA przy tym przetargu).

Więcej o inwestycji.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
REKLAMA