REKLAMA
,
Koncert „Godzina W”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W sobotę, 1 sierpnia, zapraszamy na koncert upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wejściówki można odbierać w kasach ChDK lub kina Zorza.

Reklama

Chełmski Dom Kultury tradycyjnie 1 sierpnia zaprasza na koncert „Godzina W”. Spotkanie w Kumowej Dolnie, o godz. 20.00, ma upamiętnić 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Koncert jest bezpłatny, ale liczba miejsc na widowni amfiteatru została ograniczona i trzeba mieć wejściówkę. Darmowe wejściówki można odbierać w kasie ChDK lub kina Zorza.

Koncert „Godzina W” zacznie się sielankowo…. w klimat międzywojennej Warszawy wprowadzą nas znane szlagiery z tamtych lat. Kolorowy obrazek zniknie wraz z bombardowaniem i komunikatem o wybuchu II Wojny Światowej. W następstwie wydarzeń usłyszymy m.in. „Chłopcy silni jak stal” czy „Dziś idę walczyć mamo” oraz wiele oryginalnych zapisów z powstańczego radia „Błyskawica”.
Zapowiada się wyjątkowy koncert.

Ze względu na ograniczenia sanitarne, pamiętajmy o zasadach obowiązujących w amfiteatrze:
– ograniczona liczba widzów – 900 osób,
– obowiązkowe maseczki,
– obowiązkowy pomiar temperatury (osoby z temperaturą powyżej 37 stopni Celsjusza nie będą wpuszczane na teren amfiteatru),
– zakaz spożywania artykułów spożywczych na terenie amfiteatru,
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania koncertu w przypadku trudnych warunków atmosferycznych.

Zapraszamy na koncert „Godzina W” w sobotę, 1 sierpnia, godz. 20:00, amfiteatr Kumowa Dolina. Wstęp wolny (obowiązują wejściówki).

 

Napisz komentarz
 • 1 sierpnia od lat a szczególnie w ostatnich lkilku zastanawia mnie i nie mogę zrozumieć sposobu traktowania przez Polaków własnej historii. Świętujemy z zachwytem I estyma Pwstanie Warszawskie. Wybuchło ono bez szans powodzenia pociągając za sobą śmierć tysięcy młodych ludzi i niczemu niewinnych mieszkańców Warszawy. Była to totalna klęska. A po drugiej stronie kwestionuje się wielkość okrągłego stołu i wyborów z 4 czerwca. Te wydarzenia dały nam wolność i później dobrobyt. To było prawdzie zwycièstwo. Ale my chyba lubimy być pokrzywdzeni przez los. A może własną głupotę.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA