REKLAMA
,
Koncert „Godzina W”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W sobotę, 1 sierpnia, zapraszamy na koncert upamiętniający rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wejściówki można odbierać w kasach ChDK lub kina Zorza.

Reklama

Chełmski Dom Kultury tradycyjnie 1 sierpnia zaprasza na koncert „Godzina W”. Spotkanie w Kumowej Dolnie, o godz. 20.00, ma upamiętnić 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Koncert jest bezpłatny, ale liczba miejsc na widowni amfiteatru została ograniczona i trzeba mieć wejściówkę. Darmowe wejściówki można odbierać w kasie ChDK lub kina Zorza.

Koncert „Godzina W” zacznie się sielankowo…. w klimat międzywojennej Warszawy wprowadzą nas znane szlagiery z tamtych lat. Kolorowy obrazek zniknie wraz z bombardowaniem i komunikatem o wybuchu II Wojny Światowej. W następstwie wydarzeń usłyszymy m.in. „Chłopcy silni jak stal” czy „Dziś idę walczyć mamo” oraz wiele oryginalnych zapisów z powstańczego radia „Błyskawica”.
Zapowiada się wyjątkowy koncert.

Ze względu na ograniczenia sanitarne, pamiętajmy o zasadach obowiązujących w amfiteatrze:
– ograniczona liczba widzów – 900 osób,
– obowiązkowe maseczki,
– obowiązkowy pomiar temperatury (osoby z temperaturą powyżej 37 stopni Celsjusza nie będą wpuszczane na teren amfiteatru),
– zakaz spożywania artykułów spożywczych na terenie amfiteatru,
– organizator zastrzega sobie prawo do odwołania koncertu w przypadku trudnych warunków atmosferycznych.

Zapraszamy na koncert „Godzina W” w sobotę, 1 sierpnia, godz. 20:00, amfiteatr Kumowa Dolina. Wstęp wolny (obowiązują wejściówki).

 

Napisz komentarz
 • 1 sierpnia od lat a szczególnie w ostatnich lkilku zastanawia mnie i nie mogę zrozumieć sposobu traktowania przez Polaków własnej historii. Świętujemy z zachwytem I estyma Pwstanie Warszawskie. Wybuchło ono bez szans powodzenia pociągając za sobą śmierć tysięcy młodych ludzi i niczemu niewinnych mieszkańców Warszawy. Była to totalna klęska. A po drugiej stronie kwestionuje się wielkość okrągłego stołu i wyborów z 4 czerwca. Te wydarzenia dały nam wolność i później dobrobyt. To było prawdzie zwycièstwo. Ale my chyba lubimy być pokrzywdzeni przez los. A może własną głupotę.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA