REKLAMA
,
Koncert na Mikołajki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy na koncert niezwykłej mezzosopranistki Bożeny Zawiślak-Dolny. Taką muzyczną ucztę na Mikołajki proponują chełmianom Towarzystwo Muzyczne i Państwowa Szkoła Muzyczna.

Reklama

Bożena Zawiślak-Dolny pochodzi z Chełma i jest jedną z najlepszych polskich odtwórczyń partii tytułowej Carmen w operze Bizeta. Postać tę kreowała w teatrach operowych Krakowa, Warszawy, Gdańska, Bytomia, Łodzi, Szczecina. W 1995 roku jej rola Carmen w Operze Bałtyckiej uznana została za najlepszą kreację roku i nagrodzona nagrodą teatralną Wojewody Gdańskiego.
Na szczęście rola Carmen nie przysłoniła artystce całego operowego świata. Pozwoliło to polskiej i zagranicznej publiczności na poznanie znakomitych kreacji Bożeny Zawiślak-Dolny w operach Rossiniego czy Verdiego, ale także w operetce, musicalu, a także w repertuarze oratoryjno-kantatowym.

Ogromny sukces przyniosło artystce wykonanie songów Kurta Weilla, najpierw w przedstawieniu w krakowskim Teatrze Stu, a potem w przygotowanym przez Operę Ślaską spektaklu Zagraj mi melodię z dawnych lat. Ostatni sukces tego gatunku to znakomita kreacja Aldonzy-Dulcynei w musicalu Człowiek z La Manchy M. Leigha, wystawionym w Łódzkim Teatrze Muzycznym i Operze Krakowskiej.

Jaki repertuar zaprezentuje artystka w Chełmie?
Zapraszamy na koncert 6 grudnia, o godz. 18.00, do sali koncertowej PSM przy ul. Hrubieszowskiej 102. Bilety po 15 zł do kupienia w Szkole Muzycznej lub księgarni Fan Kultury.

Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Muzyczne w Chełmie i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Chełmie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Na Jagielońskiej kładą asfalt
Na Jagiellońskiej kładą asfalt
REKLAMA