REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Koncert „Pod strzechą”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Niespełna rok temu zespół „Pod strzechą” wznowił  działalność. Jak teraz brzmią, będzie można usłyszeć w Chełmie już w sobotę.

Reklama

Zespół Pod Strzechą swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w 1985 r. na Przeglądzie Piosenki Studenckiej Bazuna w eksperymentalnym składzie: Beata Strzecha, Paweł Olszewski i Krzysztof Myszkowski. Piosenka „Poemat” uzyskała wtedy zaszczytny tytuł rajdowej piosenki roku. Przez kilka następnych lat grupa występowała na scenach różnych festiwali w składzie Beata Koptas (Strzecha), Monika Mosionek (Strzecha), Robert Piekarski i Wojciech Koptas, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W 1990 r. wystąpiła na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zdobyła wyróżnienie. Większość materiału muzycznego zespołu to kompozycje i teksty Beaty Koptas i Roberta Piekarskiego, które zostały zarejestrowane na dwóch kasetach („Na kredyt” 1990 r.;”Od poniedziałku” 1993 r.) i jednej płycie („Dziwna ta miłość” 2000 r.)

W międzyczasie zespół koncertował w wielu miejscach w Polsce. Po 2001 r. grupa zawiesiła działalność, występując jedynie okazjonalnie.

W 2017 roku nastąpiła reaktywacja. Zespół gra w odświeżonym składzie: Beata Koptas, Monika Mosionek, Artur Fierzbik, Artur Stępień Wojciech Koptas i Roman Mosionek, a pierwszy koncert miał miejsce 9 czerwca w Radomiu. Muzycy mają nadzieję, że to początek kolejnej muzycznej przygody. Posłuchajcie, jak teraz brzmią.

Na koncert „Pod strzechą” zapraszamy do kawiarni DeCaffencja w sobotę 3 marca br., godz. 19. Bilety po 25 zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama