REKLAMA
,
Koncert „Pod strzechą”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Niespełna rok temu zespół „Pod strzechą” wznowił  działalność. Jak teraz brzmią, będzie można usłyszeć w Chełmie już w sobotę.

Reklama

Zespół Pod Strzechą swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w 1985 r. na Przeglądzie Piosenki Studenckiej Bazuna w eksperymentalnym składzie: Beata Strzecha, Paweł Olszewski i Krzysztof Myszkowski. Piosenka „Poemat” uzyskała wtedy zaszczytny tytuł rajdowej piosenki roku. Przez kilka następnych lat grupa występowała na scenach różnych festiwali w składzie Beata Koptas (Strzecha), Monika Mosionek (Strzecha), Robert Piekarski i Wojciech Koptas, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W 1990 r. wystąpiła na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zdobyła wyróżnienie. Większość materiału muzycznego zespołu to kompozycje i teksty Beaty Koptas i Roberta Piekarskiego, które zostały zarejestrowane na dwóch kasetach („Na kredyt” 1990 r.;”Od poniedziałku” 1993 r.) i jednej płycie („Dziwna ta miłość” 2000 r.)

W międzyczasie zespół koncertował w wielu miejscach w Polsce. Po 2001 r. grupa zawiesiła działalność, występując jedynie okazjonalnie.

W 2017 roku nastąpiła reaktywacja. Zespół gra w odświeżonym składzie: Beata Koptas, Monika Mosionek, Artur Fierzbik, Artur Stępień Wojciech Koptas i Roman Mosionek, a pierwszy koncert miał miejsce 9 czerwca w Radomiu. Muzycy mają nadzieję, że to początek kolejnej muzycznej przygody. Posłuchajcie, jak teraz brzmią.

Na koncert „Pod strzechą” zapraszamy do kawiarni DeCaffencja w sobotę 3 marca br., godz. 19. Bilety po 25 zł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA