Reklama
Autor: Piotr Janowski | Dodano: 28 listopada 2017
Koncertowa gratka w Krasnymstawie

Krasnostawski Dom Kultury na koncert Tymona Tymańskiego. Imprezę zaplanowano w najbliższą sobotę (2 grudnia) na godz. 19.00. Artysta przedstawi autorskie interpretacje ponadczasowych hitów zespołu The Beatles.

Reklama

Organizatorzy koncertu przewidują, że wśród muzycznych atrakcji nie zabraknie także kompozycji z płyt zespołów, których Tymański był założycielem lub liderem tj. Kur, The Transistors czy Tymon i Trupy. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Słuchaj więcej”. To nowy ogólnopolski cykl koncertowy pod marką „yMusic” prezentujący zmagania artystów z repertuarem swoich muzycznych idoli.

Bilety na koncert w cenie 25 zł w listopadzie i 30 zł w grudniu do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

Tymon Tymański

to wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik; twórca pojęcia yass. Na kartach historii polskiej muzyki zapisał się przede wszystkim za sprawą formacji Miłość, która była najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej sceny lat 90-tych. Sukcesy osiągał także w innych gatunkach muzycznych. Statusu kultowej nabrała pierwsza płyta Kur „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”. Wielkim sukcesem grupy Tymon & The Transistors okazała się ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Sowizdrzalską trylogię uzupełnia „Polskie Gówno”- zbiór utworów z musicalu pod tym samym tytułem. Utwory z tych trzech albumów doczekały się milionowych odsłon na YouTube. W 2014 roku na płycie „Rock’n’Roll” Tymański z powodzeniem zaprezentował własne wersje kompozycji Elvisa Presleya, Davida Bowie czy The Beatles. Do twórczości tych ostatnich sięgnął ponownie przed rokiem, na trasie „Spragnieni Lata” wykonując utwory z „The White Album”. Przygodę z muzyką Wielkiej Czwórki kontynuuje w ramach projektu „Słuchaj więcej”.  Pod solowym, koncertowym szyldem „One Man Show” prezentując dodatkowo swoje inne artystyczne dokonania.

 

Reklama

Udostępnij

Zostań i przeczytaj więcej

Reklama

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptuję postanowienia Regulaminu. Oświadczam także, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszenie. Wyrażam zgdoę na przetwarzania danych osobowych przez Wydawcę portal chelmski.eu