REKLAMA
,
Kongres Kultury Lubelszczyzny
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zapraszamy na II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. To dobra okazja dla wymiany doświadczeń i zdobycia inspiracji.

Reklama

Wydarzenie zrodziło się z inicjatywy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie przy współpracy z Centrum Spotkania Kultur i wsparciu Zarządu Województwa Lubelskiego. Celem Kongresu jest zaoferowanie platformy wymiany doświadczeń dla pracowników sektora kultury, pasjonatów i animatorów kultury z regionu, a także umożliwienie im zdobycia inspiracji do dalszych działań poprzez uczestnictwo w dyskusjach i wykładach przygotowanych przez liderów i ekspertów branżowych.

Pierwszy dzień Kongresu – 19 września – rozpocznie się wykładem inauguracyjnym, który wygłosi Jerzy Buzek.

Po wykładzie organizatorzy zapraszają do udziału w panelu dyskusyjnym Dziś o przyszłości. Uczestnicy, wspólnie z panelistami, zastanawiać się będą, czy i w jaki sposób przeszłość, historia i tradycje wpływają na rozwój państw, społeczeństw i wspólnot.
Atrakcją wieczoru będzie uroczysta Gala Kultury połączona z koncertem wybitnej sopranistki Ewy Vesin, której towarzyszyć będą muzycy Orkiestry im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.

W programie drugiego dnia Kongresu – 20 września – znajdą się cztery panele dyskusyjne oraz wykład gościa specjalnego – Wojciecha Orlińskiego „Siła polskiej kultury. Od Kochanowskiego do Sapkowskiego”.

Panele dyskusyjne:
Muzyka gra. Tradycje muzyczne, a współczesne kanony kulturowe to propozycja pierwszej dyskusji panelowej, podczas której uczestnicy rozważą, jak czerpać inspiracje ze źródeł, a jednocześnie tworzyć muzykę, która nie powielałaby znanych schematów oraz jak zachować równowagę pomiędzy kultywowaniem tradycji w stanie nienaruszonym a jej upowszechnianiem.

W panelu Wzornictwo ludowe – dobro narodowe do dyskusji zaproszono praktyków reprezentujących różne środowiska aktywnie biorące udział w rozwoju współczesnej branży projektowej. Panel będzie okazją nie tylko do prezentacji własnych dokonań czy wymiany poglądów, ale również sposobnością do zdefiniowania dobrych praktyk.

Tematyka dyskusji w panelu Obrzędowość na nowo oscylować będzie wokół wykorzystania elementów obrzędowości w różnych przejawach życia społeczno-kulturalnego. Celem dyskusji jest ukazanie sposobów łączenia tradycji z nowoczesnymi formami czy też teatralizacji obrzędów w kontekście obecnej sytuacji społecznej.

Kolejny panel Polska na pokaz. Produkt turystyczny ma traktować o szeroko rozumianej promocji i turystyce, które coraz częściej postrzega się jako czynnik rozwoju regionalnego, przynoszącego wymierne korzyści zarówno gospodarce regionalnej, jak i lokalnej. Dyskusja ma zainspirować słuchaczy do poszukiwania własnej drogi do sukcesu oraz motywować do innego spojrzenia na nasz region, jego tradycje i walory.

Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w II Kongresie Kultury Województwa Lubelskiego. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie punktem wyjścia dla wspólnej pracy nad ochroną i promocją szeroko pojętej kultury w województwie lubelskim – kuszą organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rejestracja na Kongres odbywa się przez stronę www.kongreskultury.com.
Szczegółowy program znajdziecie na stronie: www.kongreskultury.com.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA