REKLAMA
,
Koniec kariery Juszczaka?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Artur Juszczak nie jest już zastępcą prezydenta Chełma. Jego stanowisko objęła Agnieszka Kruk, dotychczasowa skarbnik miasta.

Reklama

Artur Juszczak został powołany na stanowisko I zastępcy prezydenta Chełma 18 listopada ubiegłego roku. Prezydent Jakub Banaszek powierzył mu zadanie nadzoru nad inwestycjami i spółkami miejskimi. Juszczakowi podlegały: departament komunalny, departament inwestycji i rozwoju oraz departament geodezji, kartografii, nieruchomości, infrastruktury i budownictwa.

Był to wybór dla wielu chełmian dość zaskakujący zważywszy, że nowy wiceprezydent nie miał wcześniej specjalnych doświadczeń jeśli chodzi o zarządzanie sprawami finansów czy gospodarki.
W przeszłości A. Juszczak, związany z PSL, sprawował funkcje kierownicze w chełmskim oddziale KRUS, a ostatnio w MOPR.
Opcję polityczną zmienił niespełna dwa miesiące przed wyborami samorządowymi i wystartował do chełmskiej Rady Miasta z listy KW Prawo i Sprawiedliwość. Został radnym. Wkrótce zrzekł się mandatu –  w związku z propozycją objęcia stanowiska zastępcy prezydenta miasta. Pisał wówczas:

Moim głównym przesłaniem we wcześniejszym działaniu jako samorządowiec, a teraz jako v-ce Prezydent Miasta był i jest kontakt bezpośredni z mieszkańcami. Pozdrawiam i zapraszam również do współpracy.

Bezpośrednie kontakty i dobre chęci to – jak się okazało – zbyt mało, by zarządzać tak odpowiedzialną sferą jak gospodarka miasta, w dodatku w okresie ostrego kryzysu (patrz: Czeka nas zaciskanie pasa). O oficjalnych powodach odwołania ratusz milczy. Nieoficjalnie mówi się, że były wiceprezydent ma podjąć pracę w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami.

***

Agnieszka Kruk została w miniony piątek (26 kwietnia) odwołana ze stanowiska Skarbnika Miasta Chełm na wniosek prezydenta Jakuba Banaszka. Wtedy nic jeszcze nie zapowiadało „przewrotu” w Urzędzie Miasta. Pierwsze wiadomości o zmianach ujawnił jeszcze tego samego dnia wieczorem Super Tydzień Chełmski. Sama Kruk pytana o powody rezygnacji mówiła o „względach osobistych”. Nowa wiceprezydent, zanim trafiła do chełmskiego ratusza, pracowała jako główna księgowa w Lubelskim Zarządzie Obsługi Przejść Granicznych.

Napisz komentarz
 • Koniec kariery Zenona Ziembiewicza Zofia Nalkowska Zofia Nalkowska Granica granica Granica Zenon Ziembiewicz Zenon Ziembiewicz f Zenon Ziembiewicz kariera Zenon Ziembiewicz charakterystyka Zenon Ziembiewicz rodzina Zenon Ziembiewicz pochodzenie Zenon Ziembiewicz milosc milosc Granica bohaterowie Zenon Ziembiewicz polityka Zenon Ziembiewicz charakter Zenon Ziembiewicz cechy Zenon Ziembiewicz moralnosc Zenon Ziembiewicz zachowanie Zenon Ziembiewicz czyny WSZYSTKIE

 • Bardzo zdolny ten młody. Żeby tak szybko założyć w Chełmie Kabaret ” Pożar w Budrelu 2″ i do tego w Urzędzie Miasta to trzeba mieć wybitne zdolności !

 • Prokurator Robert Scurvy

  Kto z tymi dzieciakami bedzie rozmawial powaznie, widac to po negocjacjach z Budimexem.
  Jedyna smiala decyzja prezydenta bylo zakup limuzyny dla siebie.
  Zwolnienie Juszczaka to decyzja wielkiej Mazurkowej tak jak ponowne zatrudnienie gdyz bala sie obszczekiwania malego kundelka.
  Zwalniajac niepopularnego czlowieczka zarobila maly plusik ale pnownie tak szybko zatrudniając zdobyla wielki minus u wyborcow. Zobaczymy co zapamietaja na koncu.

 • Podziwiam waszą fascynację nazwiskami,a może warto o tym co trzeba zrobić w Chełmie i dla Chełma.

 • Zgadza się z tym Juszczakiem. Tylko że tak zapytam. A kto im tę” szmatę ” do PiS-u podrzucił i na listy wstawił! To bardzo prominentny polityk PiS-u.

 • W PSL z Chełma ( nie mylić z tymi z powiatu od Deniszczuka) Juszczak był postrzegany jako frustrat w rajstopkach na rowerze. Mam tam znajomych i wiem jak go postrzegano. I wiedziano, że on się na żadne merytoryczne stanowisko nie na daje. Czego dowodem było jego krótki pobyt w MOPR. Dlatego nie wystawiano go na kandydata do prezydentury Chełma. A media , przy tej okazji jeździły po Górnym jak po łysej kobyle. Widocznie Górny coś wiedział , o czym gawiedź medialna nie wiedziała, albo nie chciała pisać. I teraz ten przypadek pokazuje ,ze to Górny miał racje. Ale to juz nie Górngo problem , tylko obóz władzy ma kłopot. Ale wydaje mi się że Juszczak na nowym miejscu tez się nie sprawdzi, to nie jest typ managera, to typ frustrata.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA