REKLAMA
,
Konkurs dla organizacji pozarządowych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Najaktywniejsza organizacja pozarządowa działająca w naszym mieście dostanie nagrodę Prezydenta Miasta Chełm. Każdy z nas może wskazać tę, która jego zdaniem zasługuje na laury. Mamy czas do końca kwietnia.

Reklama
„Uhonorowanie wyróżniającej się organizacji pozarządowej działającej na rzecz społeczności lokalnej, promowanie dobrych praktyk w zakresie zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe oraz wzmocnienie wizerunku organizacji pozarządowych” – to główne cele konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Chełm.
 
Coroczny konkurs dla organizacji pozarządowych adresowany jest do podmiotów mających siedzibę lub filię na terenie Chełma. I oczywiście  działających na rzecz mieszkańców naszego miasta.
 
Kto może zgłosić kandydata do nagrody?
Zgłoszenia mogą składać organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, a także osoby fizyczne. Swoich faworytów zgłaszamy korzystając z formularza: https://tiny.pl/rnfm2
 
Wypełnione zgłoszenie w zaklejonej kopercie z dopiskiem ,,,Konkurs o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Chełm dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej” należy w terminie do 30 kwietnia 2021 roku:
– złożyć osobiście do Departamentu Obsługi Mieszkańców – Wydział Kontaktów z Mieszkańcami, ul. Lubelska 65, Chełm, pok. nr 19;
– przesłać listownie na adres: Urząd Miasta Chełm, ul. Lubelska 65, 22-100 Chełm.
 
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody zaplanowano podczas imprezy „Chełmski Dzień Organizacji Pozarządowych”.
 

***

Przypomnijmy, organizacje pozarządowe (popularny skrót NGO) to takie, które powstają poza strukturami państwa i nie są nastawione na zysk. I choć powołują je osoby fizyczne (lub prawne), to działają w interesie publicznym, często „wyręczając” władze publiczne w realizacji wielu zadań. Bywają nazywane trzecim sektorem, obok sektora publicznego (władz, administracji publicznej) i rynkowego (przedsiębiorców).

Dla przypomnienia, nagrodę prezydenta Chełma dla wyróżniającej się organizacji pozarządowej za rok 2019 otrzymał Miejski Klub Sportowy ,,Cement – Gryf” Chełm.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA