REKLAMA
,
Konkurs na kulturę, sport i rocznicę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Organizacje pozarządowe mają okazję zdobyć pieniądze na realizację swoich pomysłów w 2018 roku. Chełmski samorząd ogłosił właśnie konkurs ofert na dofinansowanie różnych zadań publicznych. Do podziału jest prawie milion złotych.

Reklama

W ramach konkursu, na dofinansowanie mogą liczyć organizacje pozarządowe, które realizują różne zadania publiczne w zakresie: wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa, a także kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Na szczególne potraktowanie będą mogły liczyć projekty upamiętniające przypadającą w tym roku 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Na wspieranie realizacji tych zadań w 2018 roku samorząd przeznaczył następujące środki finansowe:

 • 814.800 zł – na zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,
 • 14.550 zł – na zadania z zakresu turystyki i krajoznawstwa,
 • 128.000 zł – na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. W ramach tego konkursu preferowane będą zadania upamiętniające 100-lecie Niepodległości Polski.
 • 20.000 zł – na zadanie z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturalnej. W ramach tego konkursu preferowane będą zadania upamiętniające 100-lecie Niepodległości Polski.

Termin składania ofert upływa 1 lutego br.

Organizacje zainteresowane udziałem w konkursie winny sporządzić oferty i złożyć je w zamkniętych kopertach w Urzędzie Miasta Chełm.

– Warto zapoznać się ze szczegółowymi warunkami składania ofert, bo – jak mówią urzędnicy – wiele cennych pomysłów jest odrzucanych już na etapie oceny formalnej czyli np. z powody braku pieczątki czy podpisu.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej UM. Kto woli kontakt z „żywym” człowiekiem, może się udać (lub zadzwonić) do Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM, ul. Lubelska 63, pok. 17A, tel. 82 565 01 58.

Napisz komentarz
 • Mam 3 pomysły,ale nie mogę,ze względu na chorobę w rodzinie zakładać organizacji.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA