REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Konkurs o tytuł “Pracodawca przyjazny WOT”
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Pracodawcy z Lubelszczyzny będą mogli powalczyć o tytuł „Pracodawcy przyjaznego żołnierzom WOT”. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej właśnie rozpoczęło drugą edycję tego projektu. Tym razem nagrody będą przyznane aż w czterech kategoriach, a zgłoszenia do eliminacji mogą przesyłać nie tylko pracownicy-żołnierze WOT, ale i sami pracodawcy.

Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści, jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

W pierwszej edycji tytuł „przyjaznego WOT” został przyznany Tomaszowi Kądziołce, prezesowi Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Ponadto wyróżnionych zostało trzynastu laureatów szczebla wojewódzkiego, a wśród nich firmy z Lubelszczyzny. Laureatem konkursu w naszym regionie został  Zbigniew Tracichleb, prezes firmy PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. z Zamościa. Wyróżnienie i specjalne podziękowania odebrali również Agnieszka Macek, prezes firmy Eduzam z Zamościa oraz Krzysztof Ślósarz z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie.

Ogólne ramy tegorocznego konkursu pozostają bez zmian, zasadnicze różnice dotyczą zwiększenia do czterech liczby kategorii, w których zostaną wyłonieni zwycięzcy. Do grupy I będą kwalifikowani pracodawcy zatrudniający do 20 pracowników, do grupy II zatrudniający powyżej 20 osób, do kategorii III będą zaliczani pracodawcy z sektora publicznego, a do kategorii IV – ze szkolnictwa. Istotną zmianą w drugiej edycji konkursu jest to, że pracodawcy mogą osobiście zgłaszać swój udział w konkursie.

Pierwszy etap konkursu właśnie się rozpoczął. Kandydatury pracodawców z naszego regionu, wraz z opisem przyjmuje 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Zgłoszenia mogą składać żołnierze-pracownicy, ale też sami pracodawcy, termin ich przesyłania upływa 22 stycznia 2020 r. Następnie komisja brygadowa wybierze laureatów wojewódzkich, którzy wezmą udział w drugim – finałowym etapie konkursu na szczeblu dowództwa WOT. W maju 2020 roku odbędzie się gala finałowa, podczas której nadany zostanie tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” oraz wyłonieni zostaną laureaci w poszczególnych kategoriach.

Konkurs „Pracodawca przyjazny WOT” jest częścią większego projektu, w ramach, którego Wojska Obrony Terytorialnej już od ponad dwóch lat podejmują działania mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z pracodawcami oraz wypracowanie wspólnego systemu przeciwdziałania ewentualnym problemom na linii praca – służba. W tym celu WOT biorą udział w targach pracy, udostępniają bazę informacyjną dla pracodawców i są otwarte na doskonalenie systemu i wsparcie w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez pracowników i pracodawców.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/dwot/pracodawca-przyjazny-WOT/.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*