REKLAMA
,
Konkurs o stołówkę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wystartowała druga edycja programu „Extra Szkolna Stołówka”. W konkursie można wygrać 30 tys. zł na remont stołówki. Udział w nim może wziąć każda szkoła podstawowa.

Reklama

Celem programu „Extra Szkolna Stołówka” jest poprawa warunków, w jakich dzieci spożywają posiłki w szkole, a także edukacja dotycząca kształtowania w najmłodszych właściwych nawyków żywieniowych oraz niemarnowania żywności. Partnerem społecznym programu, podobnie jak w poprzednim roku, jest Federacja Polskich Banków Żywności.

Dzieci uczęszczające do szkoły spożywają w niej nawet 2-3 posiłki dziennie. Dlatego tak ważne jest, by miały możliwość zjadać je w miejscu dla nich przyjaznym, bezpiecznym i w pełni funkcjonalnym. Spełniająca te wymogi szkolna stołówka pozwoli uczniom komfortowo spędzać czas podczas posiłku, a także może pomóc w nauce właściwych nawyków żywieniowych.

W takiej odpowiedniej przestrzeni dzieci chętnie będą spożywały posiłki, jednocześnie ucząc się zasad wspólnego spędzania czasu przy stole oraz racjonalnego gospodarowania jedzeniem – podkreśla Marek Borowski, prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności, partnera społecznego akcji.

O taką stołówkę szkoły podstawowe mogą się starać, przystępując do programu „Extra Szkolna Stołówka”, którego inicjatorem jest marka Delma. 

Do wygrania pieniądze na remont

W konkursie towarzyszącym programowi „Extra Szkolna Stołówka” nagrodą główną jest sfinansowanie remontu stołówki o wartości 30 tysięcy złotych. Wziąć w nim udział może każda szkoła podstawowa, która zarejestruje się na stronie www.extrastolowki.pl. Rejestracji dokonuje dyrektor placówki lub inna osoba dorosła za jego zgodą w okresie od 1 marca do 17 czerwca 2018 r. Do zgłoszenia należy dodać aktualne zdjęcie szkolnej stołówki wraz z krótkim opisem, dlaczego to właśnie w tej placówce powinna ona zostać wyremontowana. Od 1 kwietnia do 17 czerwca 2018 r. każdy z nas może głosować na dodane zdjęcia. Każdego dnia dozwolone jest oddawanie jednego głosu o wartości 1 punktu. Na stronie internetowej programu będą się również pojawiały zadania, za które szkoła może zdobyć dodatkowe punkty. Realizacje zadań specjalnych zostaną opublikowane w galerii prac na stronie internetowej www.extrastolowki.pl

Stołówki zostaną wyremontowane w pięciu szkołach – w czterech, które zdobędą największą liczbę głosów oraz w szkole wybranej przez jury programu.
Dodatkowo w 50 kolejnych placówkach w rankingu eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 50 następnych szkół otrzyma zestaw akcesoriów dekoracyjnych do szkolnej stołówki. Więcej przeczytacie w Regulaminie programu na stronie www.extrastolowki.pl.

Na zdjęciu: wyremontowana rok temu stołówka w Szkole Podstawowej nr 2 w Czeladzi.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA