REKLAMA
,
Konkurs twórczości miłosnej rozstrzygnięty
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wygrał Łukasz Barys z Pabianic, a wśród wyróżnionych jest Aleksandra Majówka – młoda poetka z Chełma. Znamy laureatów XIII Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula.

Reklama

W Krasnostawskim Domu Kultury rozstrzygnięto XIII Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 271 zestawów wierszy, które przeczytało i oceniło jury na czele z Dorotą Ryst. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

– w Kategorii I – młodzież – 2 równorzędne wyróżnienia otrzymały Aleksandra Majówka (Chełm) i Joanna Wyrzykowska (Siedlce).

– w Kategorii II – dorośli:
I miejsce – Łukasz Barys (Pabianice)
II miejsce – Anna Piliszewska (Wieliczka)
III miejsce – Czesław Markiewicz (Zielona Góra)
cztery równorzędne wyróżnienia otrzymali Urszula Sikora (Kowale), Małgorzata Hrycaj (Szczecin), Damian Dawid Nowak (Warszawa) i Emilia Marniok (Katowice).

Gratulujemy!

Przewodnicząca jury Dorota Ryst podkreśliła duże zainteresowanie konkursem i potrzebą pisania o uczuciach, choć to trudna sztuka.

Tym bardziej doceniajmy tych, którzy o uczuciach potrafią mówić w sposób niebanalny, zaskakujący. W tym roku jury było wyjątkowo zgodne – niemal jednogłośnie wskazaliśmy zestawy zasługujące naszym zdaniem na wyróżnienie – mówiła Ryst. – Świadczy to przede wszystkim o tym, że nagrodzone zestawy naprawdę wyróżniały się wśród nadesłanych na tegoroczny konkurs. (…)
Najistotniejszą cechą wszystkich wyróżnionych wierszy, tym co je łączy, jest chyba uważność, przyglądanie się światu – czułe, skupione. Autorzy obserwują świat, odczytują i rejestrują drobne zdarzenia, szczegóły. A potem zapisują, tworząc sugestywne obrazy. (…) Obserwujmy więc świat – uważnie, czule. I kochajmy się – jak mówi w jednym z nagrodzonych wierszy laureat I nagrody Łukasz Barys: ‘Trzeba się kochać, na zapas, na oślep, na zaś. Kochać się zamiast ptaków na ostatnim drzewie, zanim weźmie i spłonie”.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA