REKLAMA
,
Konkurs za stodołą
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jest okazja ujawnić się z talentem literackim. Zachęcamy do udziału w konkursie „U nas za stodołą”.

Reklama

To trzecia edycja konkursu, który wymyśliła Fundacja Ku Przyszłości – ta sama, która organizuje Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach. Konkurs nawiązuje do wojsławickich spotkań, a w tym roku dodatkowo towarzyszy mu podtytuł „Spotkanie z Duchem Bieluchem”. W opowiadaniu konkursowym można zatem nawiązywać do legend dotyczących naszego miasta, podziemi kredowych i grasującego tam ducha.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania fantastycznego, science-fiction lub horroru, którego fabuła rozgrywała się będzie w warunkach polskiej wsi.

Celem konkursu jest m.in. propagowanie twórczości literackiej eksplorującej tematykę wiejską, rozwijanie zainteresowania fantastyką i folklorem polskiej wsi,  promowanie  młodych talentów i debiutantów, a także promowanie walorów turystycznych, historii i kultury gminy Wojsławice i Ziemi Chełmskiej.

Opowiadania należy przesłać w wersji papierowej, w 5 egzemplarzach, na adres: Fundacja ku Przeszłości, ul. Krasnystawska 81, 22-120 Wojsławice. Czasu jest niewiele: do  30 maja 2019 roku. Decyduje data stempla pocztowego.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas Dni Jakuba Wędrowycza w lipcu 2019 roku. Organizatorzy przewidują przyznanie I, II i III nagrody, ewentualnie nagrody specjalnej oraz 5 wyróżnień. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i książki ufundowane przez Fundację ku Przeszłości oraz sponsorów konkursu. Mogą liczyć też na publikację swoich utworów.

Więcej szczegółów nt. konkursu: http://www.pilipiuk.com/

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA