REKLAMA
,
Kontrabanda w Krasnymstawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 34–letniego obywatela Ukrainy, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jego samochodzie mundurowi zabezpieczyli ponad 2500 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Reklama

W piątek po godzinie 17-tej policjanci z Krasnegostawu w Fajsławicach zatrzymali do kontroli obywatela Ukrainy, podczas której okazało się, że 34 – latek przewozi papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w miejscu na koło zapasowe, pod siedzeniami oraz w walizkach. Łącznie w samochodzie mężczyzny policjanci odnaleźli 2578 paczek.

– Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 41 tysięcy złotych  – informuje podkom. Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskich policjantów.

Mundurowi zabezpieczyli nielegalny towar, a właściciel kontrabandy został zatrzymany. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA