REKLAMA
,
Kontrola sanitarna także na granicy wschodniej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą wprowadzono dziś (10 marca) kontrolę sanitarną. Poddawane są jej wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski.

Reklama

Wczoraj na granicy zewnętrznej Polski uruchomionych zostało pierwszych pięć punktów kontroli na przejściach z Niemcami i Czechami. Ruszyły w miejscowościach: Kołbaskowo, Olszyna, Jędrzychowice, Gorzyczki i Świecko.

Od dzisiaj (10 marca) taka kontrola obowiązuje także na granicach Polski z Ukrainą, Białorusią i Rosją. Kontrola sanitarna prowadzona jest wobec wszystkich osób i pojazdów na drogowych przejściach granicznych. Kontroli poddawani są także podróżni w pociągach.

Kontrola polega na tym, że służby medyczne dokonują pomiaru temperatury, a funkcjonariusze Straży Granicznej pobierają od podróżnych karty lokalizacyjne. Zebrane w ten sposób dane będą służyły służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w razie stwierdzenia ryzyka zarażenia ich koronawirusem.
W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizować będą służby sanitarne, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA