REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kontrola sanitarna także na granicy wschodniej
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Na przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą wprowadzono dziś (10 marca) kontrolę sanitarną. Poddawane są jej wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski.

Wczoraj na granicy zewnętrznej Polski uruchomionych zostało pierwszych pięć punktów kontroli na przejściach z Niemcami i Czechami. Ruszyły w miejscowościach: Kołbaskowo, Olszyna, Jędrzychowice, Gorzyczki i Świecko.

Od dzisiaj (10 marca) taka kontrola obowiązuje także na granicach Polski z Ukrainą, Białorusią i Rosją. Kontrola sanitarna prowadzona jest wobec wszystkich osób i pojazdów na drogowych przejściach granicznych. Kontroli poddawani są także podróżni w pociągach.

Kontrola polega na tym, że służby medyczne dokonują pomiaru temperatury, a funkcjonariusze Straży Granicznej pobierają od podróżnych karty lokalizacyjne. Zebrane w ten sposób dane będą służyły służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w razie stwierdzenia ryzyka zarażenia ich koronawirusem.
W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizować będą służby sanitarne, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*