REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Korona ArtGalery
Korona ArtGalery
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Pierwsze fotografie prac chełmskich i nie tylko twórców trafiły już do naszej skrzynki pocztowej. Kończymy prace nad samą Galerią. Wychodząc naprzeciw artystom, wydłużamy termin nadsyłania prac. Nieodmiennie pierwsza wystawa w Korona ArtGalery udostępniona zostanie w lutym.

Reklama

Przypominamy, że motywem przewodnim wystawy inaugurującej działalność „Korona ArtGalery” Internetowej Galerii Sztuki w Chełmie będzie: 

Życie w czasie niezwykłym

Żadna galeria nie może istnieć i realizować swoich celów bez artystów – ludzi, którzy zechcą wystawić w niej swoje prace. Do prezentacji swoich prac na wystawie inaugurującej działalność Galerii zapraszamy amatorów i twórców profesjonalnych. Jedyny warunek, który trzeba spełnić, to związek z Ziemią Chełmską. Zapraszamy więc także tych artystów, którzy w okresie ostatnich 5 lat uczestniczyli w wystawach na terenie Ziemi Chełmskiej.

Wiemy jednak, że wielu z was swój talent odkryło lub tylko o nim sobie przypomniało, w trakcie izolacji wynikającej z przepisów epidemicznych. To ma być także wasza galeria. Nie ograniczamy więc dostępu do Galerii wyłącznie dla twórców profesjonalnych czy półprofesjonalnych.

Swoje miejsce znajdą tu wszyscy, którzy próbują swoich sił w różnych dziedzinach sztuk plastycznych. Epidemia i ograniczenia, jakie z niej wynikają, niemal sparaliżowały dialog twórcy z odbiorcą sztuki.

Pomysłodawcą i partnerem powołania powstającej właśnie Galerii jest Stowarzyszenie “Nasz Chełm”.

– Chcąc przeciwdziałać izolacji i jej fatalnym skutkom dla kultury, zaproponowaliśmy stworzenie galerii sztuki „Korona ArtGalery”. Cieszymy się, że na naszą propozycję pozytywnie zareagował serwis chelmski.eu – mówi Joanna Bielecka, prezes „Naszego Chełma”.

Weź udział 

Wernisaż wystawy planowany jest na drugą połowę lutego 2021 roku. Zarówno o ostatecznym terminie wernisażu, jak i wszelkich informacjach dotyczących przygotowań do niego, będziemy informować w naszym serwisie. 

Zobaczcie pełną treść zaproszenia

Na wasze zgłoszenia czekamy  do 10.02.2021 r. Nadesłane prace przed umieszczeniem na wystawie w Galerii przejdą procedurę kwalifikacji. Oceny i ostatecznego wyboru prac dokona komisja powołana przez Stowarzyszenie. Cieszy nas, że funkcję komisarza wystawy, a zarazem przewodniczącego Komisji, zgodził się objąć Wiesław Jędruszczak, artysta plastyk i znany animator kultury. Oprócz niego w jej skład wejdzie 2-4 osoby dysponujące wiedzą i autorytetem w środowisku twórców i koneserów sztuki.

Do udziału w wystawie kwalifikowane będą jedynie prace wykonane w okresie pandemii, a więc te, które powstały w roku 2020. Prace wykonane w technice: rysunek, malarstwo i grafika należy sfotografować i przesłać w formie elektronicznej na adres korona.art@chelmski.eu. Wraz z fotografiami, które zechcecie zaprezentować światu, prosimy także o przesłanie dodatkowych dokumentów:

***

Ilustracja pochodzi ze strony internetowej Wiesława Jędruszczaka

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama