REKLAMA
,
Korona ArtGalery
Korona ArtGalery
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsze fotografie prac chełmskich i nie tylko twórców trafiły już do naszej skrzynki pocztowej. Kończymy prace nad samą Galerią. Wychodząc naprzeciw artystom, wydłużamy termin nadsyłania prac. Nieodmiennie pierwsza wystawa w Korona ArtGalery udostępniona zostanie w lutym.

Reklama

Przypominamy, że motywem przewodnim wystawy inaugurującej działalność „Korona ArtGalery” Internetowej Galerii Sztuki w Chełmie będzie: 

Życie w czasie niezwykłym

Żadna galeria nie może istnieć i realizować swoich celów bez artystów – ludzi, którzy zechcą wystawić w niej swoje prace. Do prezentacji swoich prac na wystawie inaugurującej działalność Galerii zapraszamy amatorów i twórców profesjonalnych. Jedyny warunek, który trzeba spełnić, to związek z Ziemią Chełmską. Zapraszamy więc także tych artystów, którzy w okresie ostatnich 5 lat uczestniczyli w wystawach na terenie Ziemi Chełmskiej.

Wiemy jednak, że wielu z was swój talent odkryło lub tylko o nim sobie przypomniało, w trakcie izolacji wynikającej z przepisów epidemicznych. To ma być także wasza galeria. Nie ograniczamy więc dostępu do Galerii wyłącznie dla twórców profesjonalnych czy półprofesjonalnych.

Swoje miejsce znajdą tu wszyscy, którzy próbują swoich sił w różnych dziedzinach sztuk plastycznych. Epidemia i ograniczenia, jakie z niej wynikają, niemal sparaliżowały dialog twórcy z odbiorcą sztuki.

Pomysłodawcą i partnerem powołania powstającej właśnie Galerii jest Stowarzyszenie „Nasz Chełm”.

– Chcąc przeciwdziałać izolacji i jej fatalnym skutkom dla kultury, zaproponowaliśmy stworzenie galerii sztuki „Korona ArtGalery”. Cieszymy się, że na naszą propozycję pozytywnie zareagował serwis chelmski.eu – mówi Joanna Bielecka, prezes „Naszego Chełma”.

Weź udział 

Wernisaż wystawy planowany jest na drugą połowę lutego 2021 roku. Zarówno o ostatecznym terminie wernisażu, jak i wszelkich informacjach dotyczących przygotowań do niego, będziemy informować w naszym serwisie. 

Zobaczcie pełną treść zaproszenia

Na wasze zgłoszenia czekamy  do 10.02.2021 r. Nadesłane prace przed umieszczeniem na wystawie w Galerii przejdą procedurę kwalifikacji. Oceny i ostatecznego wyboru prac dokona komisja powołana przez Stowarzyszenie. Cieszy nas, że funkcję komisarza wystawy, a zarazem przewodniczącego Komisji, zgodził się objąć Wiesław Jędruszczak, artysta plastyk i znany animator kultury. Oprócz niego w jej skład wejdzie 2-4 osoby dysponujące wiedzą i autorytetem w środowisku twórców i koneserów sztuki.

Do udziału w wystawie kwalifikowane będą jedynie prace wykonane w okresie pandemii, a więc te, które powstały w roku 2020. Prace wykonane w technice: rysunek, malarstwo i grafika należy sfotografować i przesłać w formie elektronicznej na adres korona.art@chelmski.eu. Wraz z fotografiami, które zechcecie zaprezentować światu, prosimy także o przesłanie dodatkowych dokumentów:

***

Ilustracja pochodzi ze strony internetowej Wiesława Jędruszczaka

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA