REKLAMA
,
Koronawirus dotarł do Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To 66-letni ksiądz z Białopola. Mamy w Chełmie, niestety, pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. Uważajcie na siebie!

Reklama

Dzisiejszy (19 marca) poranek przyniósł kolejne informacje na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Nie są to dobre informacje, bo choroba dopada kolejne osoby. Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki, na terenie naszego województwa potwierdzono  trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki dotyczą: 1 osoby w sile wieku z powiatu chełmskiego, 1 osoby w średnim wieku z powiatu lubelskiego i 1 osoby w sile wieku z powiatu kozienickiego.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Chełmie

potwierdzono u 66-letniego księdza, który w ostatnich dniach leczony był na oddziale pulmonologicznym chełmskiego szpitala. Badania wykazały, że duchowny został zakażony koronawirusem.

Pacjent został przewieziony do szpitala w Puławach, a cały oddział na którym dotychczas leżał został objęty kwarantanną.

Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest 25 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jedna osoba zmarła.

W Chełmie – oprócz jednego potwierdzonego dzisiaj przypadku zakażenia – ponad 80 osób objętych jest kwarantanną, a ponad 300 objęto nadzorem epidemiologicznym. Uważajcie na siebie! Bezwzględnie stosujcie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

***

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (19 marca) o 18 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.
Łącznie w Polsce 300 osób jest zakażonych, pięć zmarło.
„Światełkiem w tunelu” w walce z koronawirusem SARS-CoV-2 wydaje się być informacja z wczoraj (18 marca) o wyleczeniu „pacjenta zero”, którego wypisano ze szpitala w Zielonej Górze.

Napisz komentarz
 • Zenek i Tolo- dwoch blazenskich kretynow i debili bo inaczej nie da sie tego nazwac-panowie jesztes jak pusto brzmiace dzany albo cymbaly i tyle w temacie.

  • Tak? To jak nazwać Ciebie a przede wszystkim osoby odpowiedzialne za to żeby takie osoby trafiały na oddział zakażny a nie o ogolnie dostępny. Ten oddział zakażny widąc ze nie działa, to fikcja! Jakie działania podjęto oprocz zamknięcie tej chelmskiej ruiny jakim jest oddzial pulmunologiczny w Chełmie i tych nieodpowiedzalnych osob tam zatrudnionych. Kierownictwo powinno byc nie tylko izolowane ze względow zrowotnych ale tez pod kątem postawienia im poważnych zarzutow za spododowanie zagrożenia zdrowia i życia na duża skale. itd. A co z rodzinami tych pracowników , czy pozostaja pod ścisłą ochroną izolacyjną bo zaraz będziemy mieli pół Chełm zarażone. Tu trzeba bić na alarm a nie mizdrzyć się w telewizji panie Banaszek . I nie pisać głupot panie Gieniek! Bo widać że za nasze bezpieczenstwo odpowiadaja amtorzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kompletnie nieodpowiedzialni.

   • Tolo- popuść gumkę i nie napinaj się tak -popuść wirusa i daj życ innym bo smrodzisz

 • Banaszek sam w strachu. Być może przywiózł wirusa z Norwegii. Ale za nim się to okaże to się okazało że prawdziwą bombą wirusową okazal się szpital w Chełmie i do tego wydział punmologiczny gdzie pracowała / pracuje matka Banaszka. Chełmski szpitał tak był przygotowany na epidemie, co obwieszczano jakies tydzień temu o powołaniu wydziału zakaźnego z 75 łożkami., że sam się stał zrodlem pandemi w Chełmie.Wystarczył jeden chory i cały wydział trzeba zamknąć . A ilu zarazili czy jeszcze zarażą pracownicy szpitala chełmian ? Czyli ci co powinni być najlepiej przygotowani okazali się w ogoóle nieprzygotowania i sami sieja zarazę! Jak to w Chełmie.

 • GDZIE JEST BANASZEK? TO ON ODPOWIADA ZA MIASTO I MIESZKAŃCÓW. ZAMKNĄŁ SIĘ W DOMU ZE STRACHU? GÓWNIARSKA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

  • Zeniu, chcesz powiedzieć że Prezydent Banaszek odpowiada za to, czy gawiedź chodzi po sklepach? Za to, że ktoś nie powiedział że miał kontakt z zarażoną osobą lub istniała taka możliwość? Za co jeszcze ma odpowiadać twoim zdaniem? Jeśli nawet zamknął się w dom u to idź za jego przykładem jak wystosowane apele nakazują, a nie kompromitujesz się na forum.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA