REKLAMA
Koronawirus dotarł do Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To 66-letni ksiądz z Białopola. Mamy w Chełmie, niestety, pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. Uważajcie na siebie!

Reklama

Dzisiejszy (19 marca) poranek przyniósł kolejne informacje na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Nie są to dobre informacje, bo choroba dopada kolejne osoby. Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki, na terenie naszego województwa potwierdzono  trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki dotyczą: 1 osoby w sile wieku z powiatu chełmskiego, 1 osoby w średnim wieku z powiatu lubelskiego i 1 osoby w sile wieku z powiatu kozienickiego.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Chełmie

potwierdzono u 66-letniego księdza, który w ostatnich dniach leczony był na oddziale pulmonologicznym chełmskiego szpitala. Badania wykazały, że duchowny został zakażony koronawirusem.

Pacjent został przewieziony do szpitala w Puławach, a cały oddział na którym dotychczas leżał został objęty kwarantanną.

Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest 25 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jedna osoba zmarła.

W Chełmie – oprócz jednego potwierdzonego dzisiaj przypadku zakażenia – ponad 80 osób objętych jest kwarantanną, a ponad 300 objęto nadzorem epidemiologicznym. Uważajcie na siebie! Bezwzględnie stosujcie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

***

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (19 marca) o 18 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.
Łącznie w Polsce 300 osób jest zakażonych, pięć zmarło.
„Światełkiem w tunelu” w walce z koronawirusem SARS-CoV-2 wydaje się być informacja z wczoraj (18 marca) o wyleczeniu „pacjenta zero”, którego wypisano ze szpitala w Zielonej Górze.

Napisz komentarz
 • Zenek i Tolo- dwoch blazenskich kretynow i debili bo inaczej nie da sie tego nazwac-panowie jesztes jak pusto brzmiace dzany albo cymbaly i tyle w temacie.

  • Tak? To jak nazwać Ciebie a przede wszystkim osoby odpowiedzialne za to żeby takie osoby trafiały na oddział zakażny a nie o ogolnie dostępny. Ten oddział zakażny widąc ze nie działa, to fikcja! Jakie działania podjęto oprocz zamknięcie tej chelmskiej ruiny jakim jest oddzial pulmunologiczny w Chełmie i tych nieodpowiedzalnych osob tam zatrudnionych. Kierownictwo powinno byc nie tylko izolowane ze względow zrowotnych ale tez pod kątem postawienia im poważnych zarzutow za spododowanie zagrożenia zdrowia i życia na duża skale. itd. A co z rodzinami tych pracowników , czy pozostaja pod ścisłą ochroną izolacyjną bo zaraz będziemy mieli pół Chełm zarażone. Tu trzeba bić na alarm a nie mizdrzyć się w telewizji panie Banaszek . I nie pisać głupot panie Gieniek! Bo widać że za nasze bezpieczenstwo odpowiadaja amtorzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kompletnie nieodpowiedzialni.

   • Tolo- popuść gumkę i nie napinaj się tak -popuść wirusa i daj życ innym bo smrodzisz

 • Banaszek sam w strachu. Być może przywiózł wirusa z Norwegii. Ale za nim się to okaże to się okazało że prawdziwą bombą wirusową okazal się szpital w Chełmie i do tego wydział punmologiczny gdzie pracowała / pracuje matka Banaszka. Chełmski szpitał tak był przygotowany na epidemie, co obwieszczano jakies tydzień temu o powołaniu wydziału zakaźnego z 75 łożkami., że sam się stał zrodlem pandemi w Chełmie.Wystarczył jeden chory i cały wydział trzeba zamknąć . A ilu zarazili czy jeszcze zarażą pracownicy szpitala chełmian ? Czyli ci co powinni być najlepiej przygotowani okazali się w ogoóle nieprzygotowania i sami sieja zarazę! Jak to w Chełmie.

 • GDZIE JEST BANASZEK? TO ON ODPOWIADA ZA MIASTO I MIESZKAŃCÓW. ZAMKNĄŁ SIĘ W DOMU ZE STRACHU? GÓWNIARSKA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

  • Zeniu, chcesz powiedzieć że Prezydent Banaszek odpowiada za to, czy gawiedź chodzi po sklepach? Za to, że ktoś nie powiedział że miał kontakt z zarażoną osobą lub istniała taka możliwość? Za co jeszcze ma odpowiadać twoim zdaniem? Jeśli nawet zamknął się w dom u to idź za jego przykładem jak wystosowane apele nakazują, a nie kompromitujesz się na forum.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA