REKLAMA
,
Koszą, koszą…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Bujne trawy wzdłuż ulic Hrubieszowskiej i Litewskiej zostaną skoszone jeszcze w tym tygodniu. Pracownicy MPGK cały tydzień koszą pasy drogowe, trawniki, skwery i parki. Podoba wam się?

Reklama

Jednych mieszkańców cieszył „powrót do natury” i dziko rosnące trawniki w Chełmie. Inni utyskiwali na bałagan lub zwracali uwagę, że zbyt wybujała zieleń w wielu miejscach ogranicza widoczność uczestnikom ruchu drogowego. Jeszcze inni uznali, że Chełm przez to znacznie stracił, a niektóre miejsca wyglądają na zwyczajnie zaniedbane.

Pojawienie się więc pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej uzbrojonych w sprzęty do koszenia trawy, wielu przyjęło z ulgą.

Tymczasem Miasto Chełm jeszcze w maju zapowiadało, że zmniejszy liczbę koszeń traw w pasach drogowych i parkach miejskich do około 2-3 razy w roku. Decyzję podyktowały oszczędności, ale także względy ekologiczne.

(…) celowo doprowadziliśmy do sytuacji, w której Chełm zarósł, co bardzo mi się nie podoba, ale niestety innego wyjścia nie było. Podobna sytuacja jest w wielu miastach, np. w Krakowie – tłumaczył wówczas prezydent Chełma Jakub Banaszek.

W każdym razie, kosy poszły w ruch. Zaczęło się od „strzyżenia” osiedla Zachód. Potem kosiarze wzięli się za trawniki w pasie drogowym ulic Przemysłowej, Wołyńskiej, Kredowej, Reja, Starościńskiej, al. AK oraz Żołnierzy I AWP. Na porządki doczekał się też Park Miejski i osiedle Rejowiecka. A na koniec tygodnia zaplanowano koszenie wzdłuż ul. Litewskiej i Hrubieszowskiej.

A wam, co się bardziej podoba: naturalistyczna łąka czy równiutko przystrzyżony trawnik?

Napisz komentarz
 • Mnie podobają się łąki kwietne. Skoszona i nie zebrana trawa po deszczu ŚMIERDZI zagniwa. Pod mokrą skoszoną trawą wylęgają się komary, mają swoje wygodnie legowiska kleszcze. Jeszcze nie wykosili trawników przy ul. 3 Maja i 15 Sierpnia i tam jest pięknie. Tam jest łąka a na niej kolorowe kwiaty. Nie wiem jak długo, Bo zaraz przyjdą i zniszczą ten kwietny obszar i dodatkowo uszkodzą młode drzewka posadzone w latach poprzednich. Szkoda, że urzędnicy odpowiedniego wydziału nie edukują mieszkańców Chełma i nie przekonują, że One( tz trawniki) są siedliskiem wielu barwnie kwitnących rodzimych gatunków roślin, dostarczając pokarm i schronienie różnym gatunkom drobnych zwierząt, w tym małych ssaków, ptaków, a przede wszystkim pożytecznym owadom, jak pszczoły, trzmiele i motyle. Zastępując trawnik kwietną łąką, zaoszczędzimy czas, pieniądze, a także wodę, która jest potrzebna do nawadniania trawników, aby zachować ich intensywną zieleń w okresie lata. Jestem przeciwnikiem koszenia trawników w mieście.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA