REKLAMA
,
Koziołek Matołek na finał
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

 Pełna przygód podróż Koziołka Matołka to ostatni tego lata spektakl dla dzieci. 19 sierpnia br. (sobota) kończą się VII Chełmskie Wakacje Teatralne MDK. Warszawski Teatr TAK na finał pokaże sztukę „Koziołek Matołek wyrusza w świat”.

Reklama

Autorski scenariusz napisany został wierszem na podstawie lektury Kornela Makuszyńskiego. W spektaklu występuje czterech aktorów, którzy wcielają się łącznie w 14 postaci. Aktorom towarzyszą na scenie komentujące wydarzenia  sroki pacynki – Hela, Fela i Balbina. W bajce są elementy języka angielskiego, np. kolory, cyferki, podstawowe zwroty grzecznościowe, których Koziołek Matołek uczy się wraz z innymi bohaterami i małymi widzami.

Koziołek Matołek, za sprawą zaklęcia, trafia do Nowego Yorku. Stąd podróżuje samolotem do  Afryki. Dzięki Papudze dociera na szczyt tęczy, a następnie do Chin. Wreszcie za sprawą magicznej herbatki przenosi się z powrotem do Polski. Tu, po walce ze Smokiem, zasiada na tronie w księstwie Koziegłowie i wyznaje (po angielsku) miłość ślicznej księżniczce Zofii.

W bajce pojawiają się również elementy edukacyjne: nauka prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych, wyjaśnienie pojęcia kradzieży jako przestępstwa, za popełnienie którego czeka kara.

Sobotni spektakl rozpocznie się o  godz. 17, na pl. Łuczkowskiego. W razie niepogody – w Sali gimnastycznej IV LO przy ul. Św. Mikołaja. Wstęp wolny.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA