REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Krajowa Mapa Zagrożeń już działa. Każdy może zgłosić zagrożenie!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to specjalny projekt policji, który ma posłużyć przede wszystkim mieszkańcom. każdy, kto wejdzie na specjalną stronę dowie się jakiego rodzaju zagrożeń może się spodziewać w okolicy. W Chełmie i okolicy już pojawiły się trzy zagrożenia. Jakie? Centrum miasta – żebractwo, ul. Lubelska – niewłaściwa organizacja ruchu drogowego, okolice Zalewu Żółtańce – zła nawierzchnia.

Reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń ma służyć przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Do tej pory program funkcjonował na terenie Warszawy, Podlasia oraz Pomorza. Od środy działa także w województwie lubelskim.

Każdy z mieszkańców może zgłosić zagrożenie, które występuje w okolicy. Następnie zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów. Jeśli informacje się potwierdzą, wówczas policja wprowadzi je na mapę. Zagrożenia można zgłaszać nawet w najbliższej okolicy – na konkretnych ulicach. Co ciekawe na mapach uwzględnione zostały również wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych, o kradzieżach, rozbojach, wymuszeniach, bójkach, oszustwach na wnuczka, ale także o przestępstwach na tle seksualnym i przestępstwach narkotykowych.

Zobacz instrukcję obsługi mapy

Chełmscy policjanci liczą, że mieszkańcy naszego regionu również czynnie zaangażują się w tworzenie mapy. Dzięki niej mundurowi będą mogli zwrócić szczególną uwagę na poszczególne rejony naszego miasta i powiatu.

Tu możecie zgłosić zagrożenie!

UWAGA! “Mapa” nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

Jak oceniacie taką formę interakcji z mieszkańcami naszego regionu? Czekamy na Wasze opinie!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama