REKLAMA
,
„Krasnystaw dla Niepodległej” – finał projektu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 11 listopada na finał projektu „Krasnystaw dla Niepodległej”. Będzie promocja książki, wystawa i koncert.

Reklama

Zaprezentowane zostanie wydawnictwo „Dzieje Krasnostawskie”. Książka stanowi kolejny element, obok „Zapisek Krasnostawskich”, odkrywania przeszłości Krasnegostawu – miasta, którego historia do tej pory nie została spisana w kompletnym opracowaniu o charakterze monografii. W książce pod redakcją Artura Borzęckiego i śp. Ryszarda Maleszyka znalazły się artykuły poruszające różnorodną tematykę z okresu niewoli narodowej oraz odrodzonej Rzeczypospolitej. Poruszone zastały liczne wątki niepodległościowe dotyczące społeczności krasnostawskiej, wielokrotnie angażującej się w dziejowo ważne wydarzenia w historii naszego narodu. W wydawnictwie zaprezentowano też niepublikowane dotąd fotografie i dokumenty gromadzone przez poszczególnych autorów – historyków i regionalistów związanych z Krasnymstawem.

Świętowanie 100-lecia niepodległości Polski uświetni następnie koncert w ramach projektu Ani Brody & Maćka Pruchniewicza – Nova Energia. Specjalnie na tę okazję artyści, którym towarzyszyć będzie Szymon Siwierski, przygotowali program oparty o utwory Jerzego Lieberta i tradycyjną muzykę z Wileńszczyzny. Głos, cymbały, loopery, dzwonki pentatoniczne, gitara akustyczna i elektryczna. Jazzowy swing w wokalu. Power etniczny. Akustyczny walking. Gitarowy mix dźwięków. Niezwykle transowe piosenki, zderzenie folku i etno oraz rockowego groove’u.

Dodatkowo w holu KDK będzie można obejrzeć wystawę przygotowaną przez uczestników warsztatów „Prasa podziemna podczas II wojny światowej”. Zaprezentowane zostaną plakaty oraz t-shirty i torby z nadrukami opracowanymi na bazie periodyków i ulotek, kolportowanych w okresie okupacji na terenie powiatu krasnostawskiego.

Projekt „Krasnystaw dla Niepodległej” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. W jego realizacji uczestniczyli:  Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, Stowarzyszenie Pod Napięciem, Miasto Krasnystaw, Parafia św. Franciszka w Krasnymstawie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie.

Zapraszamy w niedzielę, 11 listopada, do sali widowiskowej KDK, godz. 18. Wstęp wolny!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA