REKLAMA
,
Krasnystaw dla Niepodległej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na cykl wydarzeń „Krasnystaw dla Niepodległej”. Złożą się na niego: koncerty, warsztaty i książka.

Reklama

Poprzez realizację cyklu organizatorzy chcą wzbudzić zainteresowanie mieszkańców historią, a w szczególności wydarzeniami prowadzącymi do odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadania realizuje Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy z lokalnymi partnerami: Miasto Krasnystaw, Stowarzyszenie Pod Napięciem, parafia św. Franciszka w Krasnymstawie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie. Program został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

We wrześniu w ramach „Krasnystaw dla Niepodległej” przygotowano dla nas:

– 15 września, godz. 19:00 koncert – Tadek Firma

Podczas koncertu publiczność usłyszy utwory dotyczące m.in. Kresów Wschodnich, Powstania Styczniowego, Armii Krajowej czy zbrodni stalinowskich. Występ, który odbędzie się w sali widowiskowej KDK zakończy spotkanie z artystą na temat wydarzeń związanych z niepodległością Polski, o których rapuje na swoich płytach. Tadek wystąpi z towarzyszeniem kilkunastoosobowego zespołu.

– 17-28 września, godz. 17:00 warsztaty „Prasa podziemna podczas II wojny światowej”

Celem warsztatów jest przybliżenie młodzieży szkół średnich faktu historycznego, jakim było drukowanie i kolportaż wydawnictw konspiracyjnych Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej. Instruktorzy skupią się na periodykach, ulotkach, plakatach, znakach i symbolach graficznych publikowanych i kolportowanych w okresie okupacji na terenie powiatu krasnostawskiego. Warsztaty odbędą się w Krasnostawskim Domu Kultury pod okiem instruktorów KDK oraz członków Stowarzyszenia Pod Napięciem. Zastosowane zostaną różne techniki drukarskie i poligraficzne. Gotowe „gazetki” i wzorowane na konspiracyjnej prasie „druki ulotne” udostępnione zostaną wszystkim chętnym odwiedzającym Krasnostawski Dom Kultury, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie i szkoły, z których rekrutowani będą uczestnicy warsztatów. Warsztatom towarzyszyć będzie prelekcja dotycząca prasy podziemnej, którą wygłosi pracownik muzeum.
Zapisy pod nr tel. : 82 576 22 18, 665 437 017 lub osobiście w sekretariacie KDK.

W następnych miesiącach, w ramach projektu odbędą się:
– 28 października – Spotkania Chóralne „Pro Patria”, podczas których wystąpią Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej i Chór Krasnostawskiego Domu Kultury
– 10 listopada – promocja publikacji historycznej „Dzieje Krasnostawskie”
– 11 listopada – Koncert Anny Brody „Poemat dla Niepodległej”

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA