REKLAMA
,
Krasnystaw. Przekręt na żołnierkę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kobietę poznał przez internet. Miała być żołnierzem armii USA i wysłać mu w paczce 2,5 mln dolarów. Pieniądze nigdy nie dotarły, a krasnostawianin stracił ponad 63 tys. zł. 

Reklama

Do krasnostawskiej komendy zgłosił się wczoraj (23 lutego) 47-letni mieszkaniec Krasnegostawu. Poinformował, że oszukała go kobieta, którą poznał za pośrednictwem portalu społecznościowego. Podawała się amerykańskiego żołnierza, obecnie przebywającego na misji w Jemenie.

W trakcie korespondencyjnej znajomości, mężczyzna zaprosił ją do Polski. Chętnie się zgodziła. Przy okazji poprosiła o przysługę. Chodziło o odbiór przesyłki, w której miało być 2,5 mln dolarów amerykańskich. Jak tłumaczyła, pieniądze celowo wysyła pocztą, a nie przelewem, by uniknąć podatku. Za pomoc zaproponowała nawet pieniądze, ale mężczyźnie zależało na spotkaniu z kobietą.
Amerykanka miała przyjechać do Polski i odebrać pieniądze, za które planowała otworzyć biznes. Niestety, przesyłka „utknęła” w Urzędzie Celnym w Berlinie i należało opłacić ubezpieczenie jej podróży po Polsce.

Mężczyzna zatem przelał na wskazane konto 900 euro. Szybko okazało się, że potrzebne są kolejne wpłaty… Tak więc 47-latek przekazał nowej znajomej w sumie ponad 63 tys. zł. W tym celu zaciągał pożyczki w banku. Gdy skończyły się pieniądze, urwał się też kontakt z amerykańską żołnierką.  

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Bardzo dobrze. Głupota poniosła konsekwencje. To kolejny artykuł o tych co się skarżą, że nie myślą. Zero wstydu.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA