REKLAMA
,
Krasnystaw. Udawał policjanta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wpadł w ręce policjantów podczas próby odebrania od starszej kobiety 140 tysięcy złotych. Wcześniej udawał policjanta i przekonał kobietę, że uczestniczy w policyjnej operacji przeciwko oszustom.

Reklama

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony piątek (26 lutego) na terenie Krasnegostawu. Był to efekt działań i ustaleń operacyjnych policjantów kryminalnych tutejszej jednostki.

42-latek z województwa dolnośląskiego został zatrzymany w momencie, gdy próbował odebrać od kobiety pieniądze w kwocie 140 tysięcy złotych. Ofiarą oszustów padła 66-letnia mieszkanka Krasnegostawu. Kobieta była przekonana, że uczestniczy w zorganizowanych działaniach policyjnych mających na celu zatrzymanie sprawców wyłudzania pieniędzy. Skontaktował się z nią fałszywy mundurowy i cały czas instruował, co i jak ma robić. Pokrzywdzona na początku tygodnia przekazała wskazanej przez niego osobie 50 tysięcy złotych. Dzwoniący tłumaczył, że potrzebne są kolejne pieniądze, aby sfinalizować całą sprawę. Podczas próby przekazania pieniędzy w kwocie 140 tysięcy złotych, mężczyznę zatrzymali prawdziwi policjanci.

W pokoju hotelowym, który wynajmował policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 20 porcji dilerskich amfetaminy oraz pieniądze. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, został też doprowadzony do Prokuratury. Dzisiaj Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA