REKLAMA
,
Krasnystaw. Wystawa chmielakowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie było w tym roku Chmielaków Krasnostawskich, ale jest wystawa. Zapraszamy w piątek do muzeum w Krasnymstawie na wystawę chmielakową z okazji 50-lecia piwnego festiwalu.

Reklama

Burmistrz Krasnegostawu i dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie zapraszają na wystawę z okazji jubileuszu 50-lecia Chmielaków Krasnostawskich. Otwarcie w piątek (11 września), o godz. 14:00, w siedzibie muzeum, ul. Piłsudskiego 5a. Wstęp wolny!

Wystawa Chmielakowa jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie oraz Miasta Krasnystaw. Została zorganizowana z okazji obchodów 50-lecia Chmielaków Krasnostawskich. Jej celem jest przybliżenie historii najstarszego festiwalu piwnego w Polsce oraz pokazanie zmian, jakie zachodziły w czasie ostatnich pięćdziesięciu lat w formule sztandarowej krasnostawskiej imprezy. A w tle – przemiany społeczne i kulturowe.

Na wystawie przedstawiono m.in. początki Chmielaków i rozwijający się na przełomie lat 60. i 70. XX wieku Krasnystaw. Zobaczymy kolekcję specjalnie przygotowanych reprodukcji zdjęć dokumentujących ewolucję festiwalu oraz tradycje i obrzędy towarzyszące krasnostawskiemu świętu chmielarzy i piwowarów. Ekspozycji towarzyszą również inscenizacje, m.in. chmielnika i wnętrza baru piwnego z początku lat 70. Zobaczymy też fragmenty jarmarku z asortymentem sprzed niemal 50 lat, w zestawieniu ze współczesnością.
Wystawę uatrakcyjniają słupy ogłoszeniowe z plakatami imprez, okolicznościowe kufle i archiwalne kroniki filmowe. Całości dopełni klimatyczna muzyka oraz rozpięte w różnych miejscach gałązki chmielu.

Wystawa będzie dostępna zarówno w formie tradycyjnej w siedzibie muzeum, jak też w przestrzeni internetowej w postaci wirtualnego zwiedzania 360 st. Kuratorem wystawy jest Mateusz Soroka.

Zapraszamy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA