REKLAMA
,
Krawczyk piąta w świecie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Katarzyna Krawczyk, najlepsza zawodniczka Cement-Gryf Chełm, wróciła z piątą lokatą z Mistrzostw Świata Seniorek w zapasach kobiet.

Reklama

Tegoroczny światowy czempionat z udziałem 51 państw rozgrywany był w stolicy Węgier – Budapeszcie. Swój pierwszy pojedynek Katarzyna Krawczyk stoczyła z reprezentantką Indii Pinki Pinki, pokonując ją wysoko na punkty (7:2).
Drugie zdecydowane zwycięstwo odniosła nad zawodniczką z Ekwadoru – Luisą Valverde Melendres. W walce o zakwalifikowanie się do ścisłego finału podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa nie sprostała trzykrotnej mistrzyni świata, Japonce Harunie Okuno.
W wyrównanej, decydującej walce o brązowy medal, Krawczyk zaledwie 1 punktem uległa silnej reprezentantce Chin Qianyu Pang i zajęła piąte miejsce w świecie.

Krawczyk we wszystkich swoich pojedynkach prezentowała determinację i wolę walki i z piątki Polek startujących w Budapeszcie, spisała się najlepiej. Jednym słowem godnie reprezentowała Polskę. Ton rywalizacji na węgierskich matach nadawały Japonki zdobywając cztery złote, srebrny i dwa brązowe medale. Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata będą już kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Trzymamy kciuki!

Napisz komentarz
 • Do redakcji – czempionat to chyba rosjanizm.
  A gratulacje dla dziewczyny oczywiste.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA