REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Krawczyk trzecia w Europie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Brązowy medal wywalczyła Katarzyna Krawczyk. Zapaśniczka MKS Cement-Gryf Chełm zajęła trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy Seniorek w kategorii do 55 kg, które rozegrano w Zagrzebiu. Gratulujemy!

Katarzyna Krawczyk, zapaśniczka MKS Cement-Gryf Chełm, jest trzecia w Europie w kategorii do 55 kg. Zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Seniorek, które rozegrane zostały w Zagrzebiu.

Olimpijka z Rio de Janeiro, podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa, swoje zmagania o medal rozpoczęła od wygranego pojedynku (4:2) ze zdolną Ukrainką Mariią Vynnyk, w którym to nasza zapaśniczka kontrolowała przebieg pojedynku.
W ćwierćfinałowej rywalizacji z Turczynką Bedihą Gun, która prowadziła prawie przez cały czas jego trwania, Katarzyna wykazała się znakomitą siłą mentalną. Zwycięską akcję wykonała w ostatniej sekundzie pojedynku.
Z kolei w półfinale Krawczyk 10:4 uległa Andrei Anie z Rumunii, która później została Mistrzynią Europy w tej kategorii.

W fantastycznie prowadzonym pojedynku o brązowy medal Katarzyna pewnie zwyciężyła na punkty 9:0 z zawodniczką Azerbejdżanu Elnurą Mammadovą. Ten brązowy medal jest czwartym krążkiem chełmskiej zapaśniczki w karierze.

Podium 53KG WW – gold Andreea Beatrice ANA (ROU), silver Erika BOGNAR (HUN), bronze Katarzyna KRAWCZYK (POL), Tatiana DEBIEN (FRA)

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*