REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Królewski orszak
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Orszak Trzech Króli przejdzie w sobotę 6 stycznia br. ulicami Chełma. Tym razem w organizację zaangażowały się trzy parafie.

W sobotę, już po raz ósmy, ulicami Chełma przejdzie Orszak Trzech Króli. Tym razem będzie wyglądał inaczej niż dotychczas. W tym roku w organizację zaangażowały się trzy parafie: Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej, parafia pw. Świętej Rodziny, parafia pw. Chrystusa Odkupiciela oraz samorząd.

Uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz.12, jednocześnie we wszystkich trzech kościołach. Następnie z każdej świątyni wyjdzie oddzielny orszak ze swoim królem. Każdy król będzie miał swoje barwy.

Królowi Europy przypisano czerwień i ten orszak wyruszy z parafii Św. Rodziny. Niebieskie barwy przywdzieje król Afryki i wyruszy z parafii Chrystusa Odkupiciela. Z bazyliki na Górce wyruszy w zieleni król Azji. Ta parafia przygotowała dla dzieci i młodzieży 180 zielonych pelerynek. Pozostałym uczestnikom orszaku, którzy nie dostaną pelerynki, parafia sugeruje, by założyli na siebie coś zielonego, np. kurtkę, czapkę czy szalik.

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny do włączenia się w barwny korowód kolędników. W ten sposób chcemy uczcić Pana Jezusa Nowonarodzonego, a także podkreślić rangę Uroczystości Objawienia – czytamy na stronie parafii Chrystusa Odkupiciela.

Trzy królewskie orszaki spotykają się na deptaku przy ul. Lwowskiej i stąd – po scenie z Herodem  – wspólnie przejdą do szopki. Orszak Trzech Króli zakończy błogosławieństwo przy szopce na Placu Łuczkowskiego i wspólne kolędowanie “na chwałę Boga i świadectwo dla innych”.

Kto zmarznie, może liczyć na gorącą herbatę i drożdżówkę.

Na zdjęciu: Orszak Trzech Króli 2017.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • CIEMNOGRÓD !!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *