REKLAMA
,
Krupe. Rolnik był pijany, więc ciągnik jeździł sam
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po polu jeździł ciągnik bez kierowcy. Jak się okazało, wcześniej zgubił przyczepę, a goniący go kierowca był pijany. Nietypowe zgłoszenie otrzymali wczoraj krasnostawscy policjanci.

Reklama

We wtorek (22 grudnia) dziennikarz jednego z lokalnych tygodników zawiadomił Policję w Krasnymstawie, że w okolicach Krupego po polu uprawnym jeździ ciągnik bez kierowcy.
Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 36-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw odpalał ciągnik „na krótko”, nie wiedząc, że ma włączony trzeci bieg. Gdy go uruchomił, ciągnik wraz z podpiętą przyczepą zaczął jechać w kierunku pól uprawnych. Mężczyzna ruszył w pogoń, ale nie mógł dogonić ciągnika. W rezultacie traktor przejechał bez kierowcy około kilometra. W trakcie jazdy przerwał siatkę przeciwśniegową, przejechał przez rów, gdzie urwał się zaczep przyczepy.

Następnie przeciął drogę wojewódzką nr 812, wjechał na pole, a tu zaczął jeździć w koło. Po pewnym czasie kierowcy udało się dogonić ciągnik. Wsiadł do niego i zaczął jechać w kierunku domu. Jednak po przejechaniu drogi wojewódzkiej zatrzymali go krasnostawscy policjanci. Wtedy okazało się, że 36-latek ma w organizmie ponad 2,2 promile alkoholu. W przeszłości miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Teraz może nawet na dwa lata trafić do więzienia, nie mówiąc o dotkliwym świadczeniu na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Napisz komentarz
 • Różne cuda to się działy m in w latach 20 – 30 ub. wieku, szczególnie na Pilichonkach w Chełmie. A tutaj proszę! Tym razem okolice Krupego. Dzisaj jak się przekonałem, nie jesteśmy wcale gorsi. Polecam w nawiązaniu do powyższego artykułu zapoznanie się z nie tak dawno wydaną pracą W.A. Kozłowskiego – Przestępczość w życiu mieszkańców Chełma i powiatu chełmskiego w latach 1918-39. Są to z mozołem zebrane ciekawostki z życia Chełma i powiatu z międzywojennej prasy chełmskiej. Rzeczywiście było i śmiesznie i straszno, choć może bardziej w odwrotnej kolejności. Niezła podróż w czasie i kopalnia ciekawostek z historii Chełma i okolic.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA