REKLAMA
,
Centrum Dialogu Kultur coraz bardziej realne
Krypty i Noc Kultury
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej zaprasza turystów na sobotę, 18 maja. Do obejrzenia krypty i miasto nocą.

Reklama

Od najbliższej soboty, 18 maja, chełmianie i turyści znów będą mogli zwiedzać krypty, które znajdują się pod bazyliką. To nowe, ciekawe miejsce do odwiedzenia nie tylko dla miłośników lokalnej historii. To jedyne takie miejsce w kraju – ostatnia kwatera biskupów unickich.

Po raz pierwszy krypty zostały udostępnione zwiedzającym we wrześniu ubiegłego roku, przy okazji odbywającej się wówczas konferencji naukowej. Potem była taka okazja jeszcze w listopadzie, po czym krypty zamknięto. To dlatego, że pod chełmską bazyliką nadal trwają prace archeologiczne. Z tego też względu, zabytek będzie można oglądać tylko w sobotę i w niedzielę (18-19 maja), w godz. od 10.00 do 18.00. Bilety-cegiełki będą dostępne w kawiarence w podcieniach.

W sobotę, 18 maja, na odwiedzających Górkę czekają jeszcze inne atrakcje. W ramach Nocy Kultury, o godz. 20.00, w sali różańcowej nieopodal bazyliki, odbędzie się premierowa projekcja filmu dokumentalnego opowiadającego o chełmskich kryptach (seans potrwa około 20 minut).

Amatorów mocniejszych wrażeń ucieszy zapewne informacja, że w sobotę, do godz. 22.00, będzie możliwość obejrzenia nocnej panoramy miasta z dzwonnicy.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA