REKLAMA
,
Kto chce zaszkodzić radnemu Białasowi?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W jednym z lokalnych tygodników pojawił się artykuł odnośnie problemów chełmskiego radnego Pawła Białasa. Miejski radny miał złamać ustawę antykorupcyjną poprzez sprzedaż wejściówek na zawody MMA w Miejskiej Hali Sportowej, organizowane przez jego klub MKS Sambo Chełm.

Reklama

– Prowadząc klub MKS Sambo Chełm nie kieruję się zyskiem, a miłością do tego sportu, która trwa już prawie dwadzieścia lat – pisze Paweł Białas w oświadczeniu opublikowanym na jednym z portali społecznościowych. Z informacji zamieszczonych w jednej z miejskich gazet wynika, że radny mógł zarobić na organizowanych imprezach masowych, które odbywały się kolejno 11 i 26 kwietnia. Prawo jednoznacznie zabrania czerpania zysków na majątku gminy, jednak ciężko stwierdzić, czy radny wzbogacił się na sprzedaży biletów i pobieraniu tzw. „opłat startowych”.

– Sprawa radnego wpłynęła do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego pod koniec kwietnia. Wydział Prawny Nadzoru i Kontroli wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Rezultatu możemy spodziewać się pod koniec maja lub z początkiem czerwca – mówił nam Marcin Bielesz, rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego.

Kto chce zaszkodzić Białasowi? W artykule czytamy, że redakcja została poinformowana przez anonimowego czytelnika. Radny dostrzega w tym jednak większy problem, oskarżając tygodnik o manipulacje i kierowanie się interesem członków Platformy Obywatelskiej. – Autorzy tego artykułu są popychadłami, które z czystej zazdrości chcą zabić to, co robię ze swoimi zawodnikami – czytamy na profilu Fb.  Wyrazy poparcia dla Białasa stale kierują sympatycy MKS Sambo – Nie znam nikogo, kto przy organizowaniu podobnych imprez dorobił się pieniędzy […] nie czytajmy tych szmatławców – czytamy na fanpage klubu.

Chełmski radny zapowiada wyjaśnienie tej sprawy do końca. – Skrzywdziliście nie jedną osobę swoimi artykułami i pora to zakończyć – pisze Białas. O sprawie będziemy jeszcze informować.

Napisz komentarz
 • Prokuratura już prowadzi sprawę za wymuszenie. Pójdziesz siedzieć

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA