REKLAMA
,
Kto nas zaszczepi?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy listę szpitali węzłowych – czyli tych, które będą w pierwszej kolejności szczepiły przeciwko koronawirusowi. Jest na niej szpital w Chełmie.

Reklama
Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę tzw. szpitali węzłowych – czyli tych, które będą szczepiły personel placówek medycznych. Chodzi oczywiście o szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Na liście jest 509 placówek w całym kraju. Na terenie województwa lubelskiego to 32 ośrodki; w tym Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, a także szpitale we Włodawie i Krasnymstawie. Szczegółowy wykaz placówek znajdziecie na stronie resortu zdrowia.

Zanim rozpoczną się powszechne szczepienia, przed nami Etap Zero Narodowego Programu Szczepień. Tak więc pierwsze dawki szczepionki dostaną ci, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Oni będą szczepieni właśnie w tzw. szpitalach węzłowych.

Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe zbiorą dane personelu medycznego i niemedycznego, który będzie szczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

W etapie I ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

MZ będzie przekazywać kolejne informacje na ten temat poprzez strony:

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA