REKLAMA
,
Kto produkuje najlepsze piwo?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Grand Prix Chmielaków 2018 zdobyło piwo Srogi Niedźwiedź z Browaru Łąkomin. O sukcesie może mówić też Browar Jagiełło, którego produkty zostały docenione w aż pięciu kategoriach.

Reklama

Konsumencki Konkurs Piw odbywający się przy okazji Chmielaków Krasnostawskich to największy tego typu konkurs w kraju. Zdobytymi w Krasnymstawie medalami szczycą się wszystkie browary krajowe i zagraniczne. Ocena piw odbywa się w 24 różnych kategoriach – od lekkich piw jasnych poprzez ciemne, pszeniczne, smakowe i aromatyzowane, aż po miodowe.
Kto okazał się najlepszy w tym roku?

O sukcesie niewątpliwie może mówić Browar Jagiełło z podchełmskiej Pokrówki.  Produkty browaru znalazły uznanie w aż pięciu kategoriach.  W kategorii Piwa jasne w stylu Mild Lager o ekstrakcie do 11° Plato pierwsze miejsce zajęło piwo Jagiełło Chmielak, a trzecie Jagiełło Lager. W innych kategoriach medale zdobyły piwa: Niezła Szycha, Jagiełło Vienna Lager oraz  – wśród smakowych – Magnus Toffee.

Jednak najważniejszą nagrodę czyli Grand Prix Chmielaków Krasnostawskich 2018 zdobyło piwo Srogi Niedźwiedź z rzemieślniczego Browaru Łąkomin.
Przyznano też nagrodę za najlepsze piwo z polskimi odmianami chmielu. Tą uhonorowano piwo Warmińskie Rewolucje produkowane w Browarze Kormoran w Olsztynie.

Gratulujemy!

Pełne zestawienie wyników Konsumenckiego Konkursu Piw 2018 znajdziecie tutaj.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA