REKLAMA
,
„Kto wymyślił zakaz gry w butach piłkarskich na Orlikach?”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jestem zdziwiony, że na boisku do piłki nożnej, nie można grać w butach do piłki nożnej – mówił na sesji Rady Miasta  Andrzej Pieńkowski. Według zasad obowiązujących na chełmskich „Orlikach”, zabroniona jest gra w tzw. „korkotrampkach”.

Reklama

Radny Andrzej Pieńkowski zaznaczył, że zakaz gry w „korkach” na Orlikach, zmusza rodziców uczniów do zakupienia dodatkowego obuwia. Ich założenie przed wejściem na boisko, miałoby również zwiększyć ich bezpieczeństwo w trakcie gry. – Rodzice zakupowali buty do gry w piłkę nożną na rozgrywki ligowe, przed rozpoczęciem roku albo w trakcie wyprawki. Teraz ich na to nie stać – informował na sesji.

Na interpelację radnego odpowiedział wiceprezydent Stanisław Mościcki, który był zdziwiony faktem, że po pięciu latach dotychczasowego funkcjonowania i prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży, nagle zależy komuś aby pograć w „korkach”. Tym bardziej, że nie są prowadzone tam profesjonalne rozgrywki zawodowe. – Ktoś kto prowadzi rozgrywki, powinien poinformować, że obowiązują tam takie zasady – mówił na sesji. – Jestem zdziwiony, że na boisku do piłki nożnej, nie można grać w butach do piłki nożnej – odpowiedział na to Pieńkowski.  – Ale to nie jest profesjonalne boisko do gry w piłkę nożną – ripostował wiceprezydent, który zapowiedział, że zmiany regulaminu nie będzie.

Doklejanie murawy co dwa lata

Regulamin, do którego stosują się dyrektorzy chełmskich placówek, obowiązuje na prawie wszystkich obiektach w Polsce. Instruktorzy podają, że „Orliki”, to nic innego jak dywan, który jak każde inne boisko, podlega zniszczeniu. Prowadzący są zmuszeni doklejać murawę dwa – trzy razy do roku, właśnie przez „korek”, który ciągnie się potrawie, wyrywa ją i trafia na łączenie elementów trawy. – Jeżeli będzie zmiana decyzji, to może okazać się, że za dwa, trzy lata, nie będziemy mieć na czym grać. Firma, która budowała to boisko, zbankrutowała, więc do remontów będzie musiało dokładać miasto – informuje Julian Mulak, który zajmuje się „Orikiem” przy ZSO nr 1 w Chełmie.

Przypominamy, że według założeń ogólnych na oficjalnej stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki, „Orilik” jest by kompleksem sportowo rekreacyjnym, w skład w którego wchodzi m.in. boisko piłkarskie o wymiarach 30 m x 62 m.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA