REKLAMA
,
Kto zaszczepi chełmian?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W ośmiu miejscach w Chełmie będzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19 w ramach etapu 1. Szczepienia mają ruszyć 25 stycznia.

Reklama

Grupa pierwsza rozpocznie szczepienie 25 stycznia – poinformował dzisiaj Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia opublikowana zaś została krajowa mapa punktów szczepień. Na terenie województwa lubelskiego jest ich ponad 400. Najwięcej z nich zlokalizowanych jest w Lublinie. W Chełmie znaleźliśmy osiem placówek. Na liście jest m.in. chełmski szpital, Miejski Samodzielny Publiczny ZOZ (przy Wołyńskiej i Połanieckiej) oraz poradnie niepubliczne. Resort informuje, że mapa „będzie na bieżąco aktualizowana”.

Proces szczepień w kraju – zgodnie z programem – odbywa się etapami. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji etapu „0”, podczas którego szczepienia otrzymują m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia, a także pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, studenci i pracownicy kierunków medycznych.

W ramach etapu 1 szczepienie będą mogli otrzymać: pensjonariusze domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele i pracownicy żłobków.

Zapisy na szczepienia populacyjne 1 etapu mają ruszyć 15 stycznia.

Szczepienia przeciwko COVID-19 to jedna z najbardziej złożonych operacji logistycznych w historii Polski. Informacje o jej przebiegu znajdziemy m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie.

Działa również specjalna bezpłatna i całodobowa infolinia pod nr 989. Jest dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19. Uzyskanie informacji możliwie jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim lub rosyjskim.

Napisz komentarz
 • Niech to najpierw przetestuje lepsi od nas.

 • A co jesteś w grupie 0? Może jakiś lekarz, celebryta albo zbawca narodu?
  W Polsce nic się nie może udać. Na dobrą sprawę jeszcze nie zaczęły się narodowe szczepienie przeciw Covid a już PiS zrobił g…burze.

 • Czekam na konkrety – tzn.kiedy zostanę zaproszony na szczepienie.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA