REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kto zostanie mistrzem Sambo?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Już w tę sobotę najlepsi zawodnicy Sambo przyjadą do Chełma, żeby walczyć o tytuł Mistrza Polski w tej dyscyplinie. Organizatorzy zapowiadają, że takiego widowiska sportowego jeszcze w naszym mieście nie było.

Decyzję o organizacji mistrzostw w Chełmie podjął Polski Związek Sambo. To nagroda dla chełmskiego klubu za drużynowe zwycięstwo podczas zeszłorocznych mistrzostw. – W zawodach weźmie udział około 150 zawodników, zarówno kobiet jak i mężczyzn. To najlepsi sportowcy z całej Polski – mówi Paweł Białas, organizator imprezy. – Będą rywalizować w Sambo sportowym i Sambo Combat w 9 kategoriach wagowych.

Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów zostaną zorganizowane w najbliższą sobotę, 11 kwietnia w Miejskiej Hali Sportowej. Walki eliminacyjne rozpoczną się o godz. 10. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na fanpage’u MKS Sambo www.facebook.com/trenujsambo.

Zainteresowanie Sambo wzrasta, a jego potencjał potwierdza fakt, iż będzie jedną z dyscyplin podczas Europejskich Igrzysk Olimpijskich w Baku w 2015 roku. Istnieje szansa, że w 2020 roku ta dyscyplina wejdzie do programu Igrzysk Olimpijskich.

Nasz portal objął patronat medialny nad tą imprezą.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*