REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kwalifikacja wojskowa w Chełmie: sprawdź terminy i zasady
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Obowiązkowa służba wojskowa może wrócić już w 2018 roku, ale wezwanie do stawienia się przed komisją dostało właśnie setki mężczyzn z naszego regionu. 

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpocznie się w Chełmie już w najbliższy poniedziałek (10.04) i ma potrwać do 27 kwietnia. Obowiązek stawienia się przed komisją dotyczy 360 młodych mężczyzn. Lekarze będą na nich czekać na na stadionie MOSiR (ul. I Pułku Szwoleżerów 15 a).

Kto przed komisję?

Kwalifikacja wojskowa obejmuje mężczyzn urodzonych w 1998 roku, a także w latach 1993-97, jeśli nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Są nią objęte także osoby urodzone w latach 1996-97, wobec których orzeczono czasową niezdolność do służby wojskowej i albo okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem tegorocznej kwalifikacji, albo osoby te złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do służby wojskowej.

Przed komisją zobowiązane są stawić się także kobiety urodzone w latach 1993-98, które mają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2016/2017 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, a także studentki lub absolwentki tych szkół lub kierunków.

Co zabrać ze sobą?

Zgłaszający się do kwalifikacji wojskowej obowiązany jest przedstawić dowód tożsamości, aktualną fotografię o wymiarach 3x4cm (bez nakrycia głowy), posiadane dokumenty lekarskie dotyczące stanu zdrowia oraz dokumenty stwierdzające poziom wykształcenia lub pobierania nauki.

Jak wygląda wizyta?

Pierwszy etap to rejestracja – zgłaszasz się do kwalifikacji i dostajesz pierwsze wskazówki. Drugi etap to badania – ważenie, badanie wzroku i wywiad odnośnie stanu zdrowia i przebytych chorób. Lekarz spyta kandydata o zainteresowania, plany edukacji i wypełni twoje dokumenty. Po kwalifikacji lekarskiej porozmawiasz z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień i dostajesz książeczkę wojskową.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Co wy pieprzycie, jaki powrót służby w 2018?? Nikt nie zrobi takiego błędu jak kiedyś i tej pozostałości komuny nikt nie przywróci, teraz nikomu nie jest potrzebne żadne wojsko tylko normalna praca

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *