REKLAMA
,
Kwarantanna na Ukrainie dla jadących z Polski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Polska znalazła się na ukraińskiej liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19. A to oznacza, że wszystkie osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę muszą odbyć 14-dniową kwarantannę.

Reklama

Serwis rządowy podał informację o zmianach dotyczące zasad odbywania kwarantanny przez osoby wjeżdżające na Ukrainę z terytorium Polski. Ukraina umieściła Polskę na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19. Konsekwencją tego jest konieczność odbycia przez osoby wjeżdżające z Polski na Ukrainę oraz osoby, które w przeciągu 14 dni przed przekroczeniem ukraińskiej granicy przebywały na terytorium Polski, 14-dniowej kwarantanny.

Od obowiązku kwarantanny są wyjątki. Nie będą nią objęte między innymi dzieci poniżej 12 lat, osoby które przejeżdżają przez Ukrainę tranzytem przez nie dłużej niż 48 godzin, kierowcy i członkowie załóg ciężarówek, załóg lotniczych i morskich, statków rzecznych, członkowie załóg pociągów i lokomotyw oraz kierowcy autobusów realizujących regularne połączenia. Kwarantanny nie będą musieli odbywać też działacze kultury na zaproszenie instytucji kultury wraz z jedną osobą towarzyszącą, instruktorzy NATO i pracownicy misji dyplomatycznych i konsulatów.

Na Ukrainie kwarantannę odbywa się w miejscu zamieszkania, z użyciem aplikacji „Działaj w domu”. Władze ukraińskie zalecają pobranie i zalogowanie się do aplikacji jeszcze przed przybyciem na granicę. Ważne: aplikację „Działaj w domu” można zainstalować tylko na ukraińskich numerach telefonów.

W komunikacie wskazano, że podstawą do zakończenia kwarantanny jest otrzymanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, przeprowadzonego nie później niż 48 godzin po wjeździe na Ukrainę.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA