REKLAMA
,
Kwarantanna w „szóstce”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzieci z jednej klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Chełmie są na kwarantannie. To pierwszy taki przypadek w mieście.

Reklama

Powrót uczniów do szkół łączył się w tym roku z wieloma obawami co do rozwoju epidemii. Wszystkie placówki miały więc szczególnie zadbać o przestrzeganie reżimu sanitarnego. 

Wirus jednak może dopaść poza szkołą. I tak było w przypadku jednego z uczniów SP nr 6 w Chełmie. Dziecko pojawiło się w szkole 1 września, po czym okazało się, że choruje. Do szkoły już nie wróciło, ale przez to, że tego dnia miało kontakt z uczniami swojej klasy i wychowawczynią, wszystkich skierowano na kwarantannę. Potrwa do najbliższej soboty.

To pierwsza taka sytuacja w Chełmie. W województwie lubelskim na naukę zdalną skierowano wcześniej trzy klasy w XIX Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie; kwarantanna objęła też dzieci i nauczycieli w Przedszkolu nr 4 w Świdniku.

Przy okazji przypominamy, że województwo lubelskie jest na przedostatnim miejscu w kraju jeśli chodzi o liczbę osób zaszczepionych. Na 10 tysięcy mieszkańców w pełni zaszczepionych jest 3 731 osób. Ostatnie miejsce zajmuje woj. podkarpackie.

Tymczasem z tygodnia na tydzień rośnie liczba zakażeń Covid-19. Dziś (9 września) resort zdrowia poinformował o 510 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym o 75 w województwie lubelskim (najwięcej w kraju). Zmarło 6 osób.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA