REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Kwesta na cmentarzach
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Kwesta na renowację zabytkowych nagrobków odbędzie się w Chełmie już po raz 24. We Wszystkich Świętych czyli 1 listopada br., spotkamy kwestarzy z puszkami na obu chełmskich nekropoliach.

Organizatorem zbiórki – jak co roku – jest chełmski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Tegoroczną kwestę zaplanowano w godz. od 9 do 15. W gronie kwestujących znajdą się m.in. uczniowie z I LO oraz chełmskie VIP-y, wśród których nie zabraknie radnych, pracowników delegatury Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Muzeum Ziemi Chełmskiej, a także urzędników i sympatyków Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Mile widziany będzie każdy, kto zechce przyłączyć się do akcji – zapewnia Paweł Wira, prezes chełmskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. –  Wystarczy, że 1 listopada zgłosi się do organizatorów, którzy będą w okolicy tzw. białej kaplicy na cmentarzu przy ul. Lwowskiej.

W ubiegłym roku do kwestowania zgłosiło się około 80 wolontariuszy. W kilka godzin udało im się zebrać ponad 8 tys. zł.  Dzięki tej kwocie odrestaurowano dwa kolejne zabytkowe nagrobki na najstarszym chełmskim cmentarzu przy ul. Lwowskiej.

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*