REKLAMA
,
Kwesta na zabytki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kwesta na renowację zabytkowych nagrobków odbędzie się w Chełmie już po raz 25. We Wszystkich Świętych czyli 1 listopada, spotkamy kwestarzy z puszkami na obu chełmskich nekropoliach.

Reklama

Tradycyjnie 1 listopada na chełmskich cmentarzach przy ul. Mościckiego i Lwowskiej prowadzona będzie kwesta na ratowanie zabytków. Od ćwierć wieku organizatorem zbiórek jest chełmski oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Datki zbierane będą od godz. 9 do 15. Udział w kweście zapowiedziało kilkadziesiąt osób – przedstawiciele władz miasta, urzędnicy, pracownicy muzeum, członkowie Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, z jego prezesem Pawłem Wirą, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie oraz harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 11. W organizację zbiórki na cmentarzu przy ul. Mościckiego włączyła się też wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek (na zdjęciu: kwesta 1 listopada 2017 roku).

Rok temu podczas kwesty udało się zebrać ponad 9 tys. zł. Zebrane w ten sposób fundusze przekazywane są każdego roku na ratowanie i konserwację zabytkowych nagrobków na najstarszej chełmskiej nekropolii przy ul. Lwowskiej. Do tej pory udało się całkowicie odnowić 12 zabytków.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA