REKLAMA
,
L-4. Będą szkolenia dla asystentów medycznych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Lekarze będą mogli skorzystać z pomocy asystenta medycznego przy wystawianiu elektronicznych zwolnień lekarskich. Przepisy, które to umożliwią, wchodzą w życie 23 października. Już teraz zainteresowani mogą zgłaszać się na szkolenia z obsługi e-zwolnień.

Reklama

Szkolenia dla asystentów odbędą się w siedzibie ZUS w Chełmie, przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8. Uczestnicy dowiedzą się, jak wystawiać elektroniczne zwolnienia w imieniu lekarza i jak uzyskać bezpłatny certyfikat ZUS, który służy do podpisywania takich zaświadczeń. Podczas szkolenia będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (która służy m.in. do wystawiania e-zwolnień). Szkolenia w chełmskim inspektoracie ZUS odbędą się: 30 października o godz. 12.00, 8 listopada o godz. 11.00, 22 listopada o godz. 12.00 i 12 grudnia o godz. 12.00.

Dla tych, którym nie pasują terminy grupowych szkoleń, odbędą się indywidualne konsultacje. Można je zaplanować w dogodnym dla siebie terminie w ZUS albo w placówce medycznej.

Organizatorzy przyjmują zapisy na szkolenia i konsultacje pod numerem telefonu 82 565 34 55 (wew. 100) lub e-mailem: barbara.stopa@zus.pl.

Asystent medyczny

Lekarz będzie mógł upoważnić inną osobę do wystawiania elektronicznych zwolnień w swoim imieniu. Takie upoważnienie zostanie zapisane w ministerialnym Rejestrze Asystentów Medycznych i stąd trafi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do wystawiania e-zwolnień asystent będzie też potrzebował swojego profilu w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i podpisu elektronicznego.

Lekarz będzie zawsze decydował o zwolnieniu lekarskim i jego szczegółach. Natomiast asystent może odciążyć go w czynnościach technicznych, czyli wprowadzaniu danych e-zwolnienia do systemu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA