REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Latem do Włodawy dojedziemy szynobusem
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Przewozy regionalne już w wakacje wznowią  połączenia na trasie Chełm- Włodawa.Wstępnie pociąg ma jeździć tylko w weekendy, jednak nie jest wykluczone, że będzie możliwość wprowadzenia kursów w dodatkowe dni. 

Szynobus wyruszy z dworca głównego w Chełmie i przejedzie przez miejscowości takie jak m.in. Karolinówka, Uhrusk, Sobibór aż do Włodawy. Jego pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą rowery. – To fajna sprawa, korzystam z tej możliwości w każde wakacje. – mówi Magda Sikorska. –Gdy wysiadamy z pociągu, od razu przesiadamy się na dwa kółka i jeździmy po okolicy.

Kiedy odjedzie pierwszy w tym roku wakacyjny pociąg do Włodawy ? -Wznowienie kursów planujemy od 27 czerwca tuż po zakończeniu roku szkolnego.Spodziewamy się, że tak jak w poprzednich latach nie zabraknie chętnych do przejazdu na tej trasie. Do tej pory szynobus cieszył się ogromną popularnością.– mówi Zofia Dziewulska, Naczelnik Działu ds. Handlowych Lubelskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Szynobus pokonuje 45 kilometrową trasę w niecałą godzinę.

Pociąg do Włodawy to rezultat porozumienia władz ośmiu gmin z Marszałkiem Województwa Lubelskiego. Zanim jednak szynobus wznowi kursy, przeprowadzone zostaną remonty linii kolejowych na tej trasie.

Źródło zdjęcia: lublin112

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • Do tego powinno sie uruchomić w cenie biletu autobus z centrum Włodawy i skomunikowany autobus nad jezioro Białe

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *