REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Lato w mieście nie musi być nudne
Lato w mieście nie musi być nudne
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

O ciekawe wakacyjne zajęcia dla młodszych chełmian dbają chełmskie instytucje kultury i sportu. W tym roku, ze względu na ograniczenia sanitarne, propozycji jest mniej. Ale są. Zobacz, co masz do wyboru.

Reklama

Najwięcej dzieje się w Młodzieżowym Domu Kultury. Tutaj każdego wakacyjnego dnia można znaleźć coś ciekawego dla siebie. Są warsztaty plastyczne, taneczne, wokalne, fotograficzne. Nie zapomniano o miłośnikach modelarstwa.
Zajęcia odbywają się w pracowniach ośrodka i w plenerze, w dwóch miejscach – przy ul. Pocztowej 41 i w MDK przy Czapli czyli przy ul. Czarnieckiego 8.
O wolnych miejscach na zajęcia można dowiadywać się telefonicznie pod nr 82 565 21 57.

Ponadto MDK organizuje – jak co roku – „Wakacje teatralne” z bezpłatnymi spektaklami dla najmłodszych w lipcu i sierpniu. O szczegółach informujemy na bieżąco.

Program “Artystycznych wakacji z MDK” do pobrania: WAKACJE POSTER_2020 (1)

Filmy, filmy…

Chełmska Biblioteka Publiczna przygotowała na dwa wakacyjne miesiące seanse filmowe dla dzieci i młodzieży. Pokazy filmów odbywają się w sali widowiskowej biblioteki (ul. Partyzantów 40), zawsze o godz. 11.00.
We wtorki zaplanowano projekcje bajek i filmów animowanych dla najmłodszych.
W czwartki są filmy dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wszyscy mogą liczyć na propozycje klasyczne, jak i na produkcje najnowsze.

Historia, sztuka, przyroda…

Muzeum Ziemi Chełmskiej, mimo ograniczeń sanitarnych, nie zapomniało o najmłodszych chełmianach. I wzorem lat ubiegłych zaprasza do siebie na cykl ciekawych spotkań ze sztuką i historią pod hasłem „Wakacje w muzeum”.
Z uwagi na bezpieczeństwo, liczba uczestników muzealnych zajęć została ograniczona do ośmiu osób. Obowiązuje też wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr tel. 82 565 26 93. Wstęp kosztuje 7 zł od osoby, ale niektóre zajęcia są bezpłatne.

Na sportowo

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie stawia na aktywność. I proponuje udział w rozgrywkach piłki nożnej dzieci i młodzieży w ramach Ligi Wakacyjnej z MOSiR-em.
W wakacyjnym programie są też zawody pływackie (na kąpielisku Glinianki), rowerowe, a także turnieje speed-ball. Najbliższy już w piątek, 17 lipca.

Chełmski Park Wodny też nieco zmodyfikował swoją propozycję na lato, nie tylko z myślą o najmłodszych. Ruszyła Wakacyjna Akademia Pływania – ceny karnetów 80 zł (zajęcia raz w tygodniu) lub 160 zł (zajęcia dwa razy w tygodniu).

Nieco starszych w każdy sobotni wieczór aquapark zaprasza na spotkania z muzyką.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama